یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
۸ برنامه برای حفظ ذخایر ژنتیکی در کشور اجرا می‌شود

۸ برنامه برای حفظ ذخایر ژنتیکی در کشور اجرا می‌شود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، تنوع اقلیمی، ایران را به یکی از کشورهای غنی از ذخائر ژنتیکی تبدیل کرده است. حفاظت از این ذخائر ارزشمند داخلی رابطه مستقیمی با ارتقای امنیت پایدار سلامت و غذا دارد به همین دلیل ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا با همراهی دیگر نهادهای مرتبط و شرکت‌های دانش‌بنیان، برای پاسداری از این ذخائر ارزشمند کشور گام‌های موثری بردارد.

در همین راستا نیز ۸ برنامه ملی برای این کار تعریف شده است که از آن جمله می‌توان به «حفاظت و بهره‌برداری از منابع گاو سرابی»، «حفاظت و بهره‌برداری از منابع گاو گلپایگانی»، «حفاظت و بهره‌برداری از منابع شتر دوکوهانه»، «حفاظت و بهره‌برداری از منابع بز نجدی»، «حفاظت و بهره‌بردرای از منابع ژنتیکی (سبزی و صیفی بومی)»، «حفاظت و بهره‌برداری از منابع بز عدنی»، «حفاظت و بهره‌برداری از منابع کمای ایرانی» و «حفاظت و بهره‌برداری از منابع درخت سرخدار» اشاره کرد.

قدمت بانک‌های زیستی در ایران به حدود ۱۰۰ سال قبل بازمی‌گردد. بانک‌هایی برای حفظ و نگه‌داری گونه‌های ارزشمند زیستی کشور که ضامن ماندگاری نسل بزرگی از دارایی‌های طبیعی کشور و ارتقای امنیت غذایی هستند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: ۸ برنامه برای حفظ ذخایر ژنتیکی در کشور اجرا می‌شود

۸ برنامه برای حفظ ذخایر ژنتیکی در کشور اجرا می‌شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش