دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
۶۸۲ میلیون سهم در بورس منطقه ای آذربایجان شرقی معامله شد

۶۸۲ میلیون سهم در بورس منطقه ای آذربایجان شرقی معامله شد


محمدامین عابدینی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، با اشاره به اینکه ۵۷ درصد خرید و ۴۳ درصد فروش اوراق در بورس منطقه ای استان اتفاق اتفاد، ابراز داشت: در هفته گذشته بورس منطقه ای آذربایجان شرقی ۶۸۲ میلیون سهم به ارزش ۳۴۷ میلیارد تومان معامله شد.

وی افزود: گروه صنعت هایی که بیشترین معاملات را به خود اختصاص دادند، صنایع شیمیایی، بانک ها و خودروسازی بودند.

مدیر بورس منطقه ای استان آذربایجان شرقی ادامه داد: در بین شرکت های استان آذربایجان شرقی، شرکت های پمپ سازی ایران، داروسازی زهراوی و مسکن شمالغرب با بیشترین افزایش قیمت و شرکت پالایش نفت تبریز، ریخته گری ترکتورسازی و صنایع خاک چینی ایران با کاهش قیمت مواجه شدند.

عابدینی همچنین با بیان اینکه عمده ۵ روش تامین مالی در کشور در حال حاضر از طریق سیستم پولی و بیش از ۷۰ درصد تامین مالی از طریق سیستم بانکی صورت می گیرد، گفت: بازار سرمایه نیز در سال های جاری تلاش کرده سهم خود را در تامین مالی بیشتر کند و ما در سال گذشته حدود ۲۷ هزار میلیارد تومان در بورس تهران و تا پایان شهریور امسال بیش از ۱۱ هزار و ۷۴ میلیارد تومان تامین مالی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: عمده برنامه هایی که بورس اوراق بهادار پیگیری می کند آموزش و آشنایی ناشران و شرکت های بالقوه ای است که می توانند از طریق این بازار تامین مالی کنند و تلاش می کنیم ابزارهای جدید مالی را برای آن ها معرفی می کنیم.

مدیر بورس منطقه ای استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: سعی می کنیم با افرایش ضریب نفوذ تلاش می کنیم این سرمایه ها را به سمت شرکت هایی که نیاز به تامین مالی دارند هدایت کنیم.

عابدینی با اشاره به نقش بورس در تحقق رونق اقتصادی ابراز داشت: تامین مالی موجب تامین سرمایه و اشتغال و تولید بیشتر شده و در نهایت منجر به رونق و رشد اقتصاد مالی خواهد شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : ۶۸۲ میلیون سهم در بورس منطقه ای آذربایجان شرقی معامله شد

۶۸۲ میلیون سهم در بورس منطقه ای آذربایجان شرقی معامله شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش