۵۰۵ زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی چشم انتظار کمک خیران

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ۵۰۵ زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی چشم انتظار کمک خیران خبر اجتماعی:

رسول تقی‌پور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۵۰۰ زندانی مرد و ۵ زندانی زن جرایم غیرعمد در زندان‌های استان تحمل کیفری می‌کنند.
وی ادامه داد: به دلیل مبلغ بالای بدهی برخی از این محبوسان و همچنین تعدد آن‌ها در صدد هستیم با تکیه بر موضوع صلح و سازش ضمن جلب گذشت حداکثری از پرونده‌ها، زمینه آزادی بسیاری از محکومان تحت حمایت این مجموعه حمایتی را تا پایان سال جاری فراهم کنیم.
مدیرعامل ستاد دیه استان آذربایجان شرقی گفت: طبق تاکید دستگاه قضایی در راستای گسترش فرهنگ مصالحه امیدواریم در قالب برنامه‌های ویژه ستاد استانی با اولویت زندانیان سرپرست خانواده و نسوان، آمار محکومان غیرعمد فعلی را در آینده‌ای نزدیک به نصف کاهش دهیم.
وی ادامه داد: تحقق این مهم در گرو شناسایی درست مشمولان مساعدت است که در این مورد طی هفته گذشته تا کنون بازدید‌هایی از زندان مرکزی تبریز و ندامتگاه شهرستان سراب داشتیم.
تقی پور اظهار کرد: در حال حاضر در هیچ کدام از زندان‌های این استان مددجوی واجد شرایطی با بدهی کمتر از ۱۰۰ میلیون ریال نداریم.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، در ۱۰ ماه سال جاری توسط ستاد دیه استان و با حمایت خیران و همکاری شاکیان خصوصی ۲۹۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند.
خبرنگار: مینا بازگشا**انتشار: عزیزی راد
۶۱۲۰/۵۱۸

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ۵۰۵ زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی چشم انتظار کمک خیران

۵۰۵ زندانی جرایم غیرعمد آذربایجان شرقی چشم انتظار کمک خیران

۱۰ January 2018 | 9:28 pm

دوره بازرسی جوش