چهارشنبه , ۱۲ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به آبرسانی روستایی اختصاص می یابد

۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به آبرسانی روستایی اختصاص می یابد


به گزارش مهر به نقل از صدا و سیما، با اشاره به اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید و با مجوز مقام معظم رهبری هر سال مبلغی از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی استفاده کردیم گفت: امسال ۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی با مجوز مقام معظم رهبری استفاده می‌شود.

وزیر نیرو ادامه داد: امسال نیز بیش از ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور از آب سالم و پایدار بهره‌مند خواهند شد.

وی گفت: پارسال در قالب پویش هر هفته الف – ب ایران و با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی استفاده شد و ۸۵۹ روستا با جمعیت ۵۴ هزار نفر به شبکه آب پایدار متصل شدند.

وزیر نیرو درباره فروش برق به کشور عراق و دریافت طلب حاصل از فروش برق به این کشور نیز افزود: نیمی از مطالبات را دریافت کردیم که حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون دلار است.

آقای اردکانیان گفت: کار جدیدی با عراق شروع کردیم که بر اساس آن در طول سه سال با کمک مهندسان و پیمانکاران کشورمان تلفات شبکه برق عراق که هم اکنون ۵۰ درصد است قرار است در طول سه سال به ۲۰ درصد برسانیم که این به معنی ۳۰ درصد افزایش تولید برق در کشور عراق است.

وی افزود: این در حالی است که تلفات شبکه توزیع برق در کشور ما یک رقمی شده و به زیر ۱۰ درصد رسیده است که بر اساس تجربیات کاهش تلفات شبکه برق قرار است از این تجربه در کشور همسایه نیز استفاده شود.

پویش الف ب ایران با ۲۵۰ طرح ادامه دارد

وزیر نیرو گفت: امسال ۲۵۰ طرح آب و برق با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب پویش هر هفته؛ الف ب ایران در دستور کار است.

آقای رضا اردکانیان با اشاره به اینکه در اواسط اردیبهشت کار افتتاح این طرح‌ها شروع شد افزود: در استان‌های تهران، مرکزی، ایلام، سیستان و بلوچستان و لرستان تعدادی از این طرح‌ها افتتاح شد و در آینده نزدیک نیز در استان فارس طرح‌هایی در زمینه آب و برق افتتاح می‌شود.

وی گفت: پارسال نیز وعده دادیم ۲۲۷ طرح آب و برق و فاضلاب با سرمایه گذاری ۳۳ هزار میلیارد تومان در سراسر کشور در شرایط تحریم‌های سخت به بهره برداری می‌رسانیم که این وعده را عملی کردیم.

آقای اردکانیان افزود: بیش از ۲۱۶ شرکت مهندسین مشاور و پیمانکاران و بیش از ۱۵۰ شرکت کارفرمایی و نظارتی دست به دست هم دادند تا این کار به ثمر رسید.

وزیر نیرو افزود: کتابی در این زمینه یعنی عملکرد وزارت نیرو در حوزه آب و برق و فاضلاب تهیه کردیم و در خرداد امسال به حضور مقام معظم رهبری بردیم و ایشان فرمودند خداوند به شما توفیق دهد، خدا قوت، خدا شما را کمک کند، که این موضوع باعث پشت گرمی ما شد تا وعده امسال را با جدیت بیشتری دنبال کنیم.

آقای اردکانیان افزود: کار دیگری که امروز مزین به اظهار لطف مقام معظم رهبری شد گزارش اولین‌های برقی بود که در صنعت برق پس از سال‌ها تلاش در سال گذشته به ثمر رسید که در قالب کتابی به عنوان اولین‌های برقی با ۱۰ سرفصل مهم منتشر شد.

در این کتاب به کاهش تلفات شبکه توزیع، افزایش راندمان نیروگاه‌های حرارتی و سرانه هزار وات در تولید اشاره شده است.

وی گفت: مقام معظم رهبری نیز درباره این کتاب گفتند کار برق را با همین جدیت دنبال کنید و فرسودگی شبکه انتقال، بسیار مهم است و از زحمات همه فعالین این عرصه در کشور قدردانی کردند که توجه ایشان سرمایه ارزشمندی است و به این معناست که کار امسال ما از اهمیت مضاعفی برخوردار است چون مقام معظم رهبری به این دو عرصه، توجه دارند.

وزیر نیرو ابراز امیدواری کرد: در شرایط کرونایی با همراهی مردم در مصرف صحیح آب و برق اختلالی در عرصه این دو محصول به وجود نیاید.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : ۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به آبرسانی روستایی اختصاص می یابد

۵۰میلیون یورو از صندوق توسعه به آبرسانی روستایی اختصاص می یابد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش