۴۸ زوج کنگانی، آغاز زندگی مشترک را جشن گرفتند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ۴۸ زوج کنگانی، آغاز زندگی مشترک را جشن گرفتند خبر اجتماعی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، امام جمعه کنگان و رئیس ستاد ازدواج این شهرستان در این آیین گفت: برگزاری ازدواج آسان یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام محمود محمودی افزود: برگزاری جشن ازدواج آسان، عمل به آیه قرآن و سیره شریف نبوی است.
وی تاخیر در ازدواج را یکی از آفت های مهم در جامعه دانست و بیان کرد: بسیاری از آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها بدلیل تاخیر در سن ازدواج است.
امام جمعه کنگان اظهار داشت: انتظار جدی از مسئولان و متولیان این است که در کنار ایجاد زمینه لازم برای ازدواج جوانان برای اشتغال پایدار آنها نیز چاره اندیشی کنند.
محمودی، با تشکر از همکاری نهادهای امدادی و دستگاه های دولتی، موسسه های خیریه، مراکز نیکوکاری و خیران به همت قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در تامین جهیزیه ۴۸ زوج شهرستان کنگان اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) نشان داده که نه تنها دنبال سود نیست بلکه دنبال خدمت رسانی و محرومیت زدایی در کشور است.
سرپرست معاونت محرومیت ‌زدایی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارتباط دهنده مردم و نظام دینی است و همواره برای ملت کنار دولت بوده است.
محمود رجبی، به خدمات قرارگاه خاتم الانبیا (ص) سپاه در حادثه زلزله کرمانشاه اشاره کرد و افزود: با همت فرزندان مردم در سپاه ظرف ۳۵ روز هشت هزار و ۵۰۰ کانکس ۱۶ متر مربعی تحویل مردم این منطقه شد.
وی به موضوع ازدواج و تلاش قرارگاه خاتم الانبیا برای ساماندهی امر ازدواج جوانان اشاره و بیان کرد: در سال جاری ۱۲ هزار جهیزیه در کشور به زوج های کم درآمد و مددجو تحویل شد.
فرماندار کنگان گفت: برگزاری جشن ازدواج ۴۸ زوج کنگانی از مصادیق بارز امر به معروف است.
فتح الله نوروزی با اشاره به حضور زوج های شیعه و سنی در این مراسم اظهار داشت: جشن ازدواج ۴۸ زوج شیعه و سنی شهرستان کنگان مصداق بارزی از وحدت و همدلی در این منطقه است.
وی با تبیین آثار و برکات ازدواج به رویکرد دولت اشاره کرد و گفت: کمک به ازدواج جوانان و ایجاد زمینه های لازم برای تحقق این مهم سیاست دولت تدبیر و امید در حوزه امور جوانان است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر گفت: کمیته امداد کارهای بزرگی در حوزه فرهنگی بویژه ترویج سنت حسنه ازدواج انجام داده است.
احمد لطفی افزود: بحث های آموزشی و فرهنگی، کمک به جوانان و ایجاد اشتغال سه رویکرد مهم این نهاد حمایتی است.
وی یادآورشد: :از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵۰۰ ازدواج جوانان زیر پوشش کمیته امداد در استان بوشهر انجام گرفته که ۲۵ میلیارد ریال از محل کمیته امداد، منابع دولتی و کمک های خیرین برای تامین جهیزیه این زوج های مددجو هزینه شده است.
نماینده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامیگفت: ازدواج جوانان و تشکیل بنیان خانواده نقشی کم نظیر در آرامش روحی و روانی فردی و اجتماعی دارد.
سکینه الماسی افزود: مجلس شورای اسلامی نیز مصمم است با تصویب قوانین مناسب زمینه ازدواج آسان جوانان را فراهم کند.
در این مراسم باشکوه که خانواده های زوج ها نیز حضور داشتند ۱۶ قلم کالای اساسی تامین شده توسط قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) سپاه در اختیار آنها قرار گرفت.
این جشن به همت ستاد ازدواج آسان شهرستان کنگان با محوریت قرارگاه محرومیت زدایی خاتم الانبیاء (ص) سپاه، دفتر امام جمعه، فرمانداری، کمیته امداد، بهزیستی، موسسه خیریه المهدی (عج) و مرکز نیکوکاری علی بن ابیطالب (ع) برگزار شد.
شهرستان کنگان با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان بوشهر واقع است.
۷۲۰۸/۶۰۴۳**
خبرنگار: ابوذر حسین پور** انتشار دهنده: خدانظر خواجه

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ۴۸ زوج کنگانی، آغاز زندگی مشترک را جشن گرفتند

۴۸ زوج کنگانی، آغاز زندگی مشترک را جشن گرفتند

۲۳ January 2018 | 9:52 pm

دوره بازرسی جوش