۲ نمایشنامه از گچساران در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ۲ نمایشنامه از گچساران در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارند در اخبار فرهنگی

امیر حسین نوروزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا افزود:نمایشنامه‌های سرنوشت چند غریق به استشهاد دار و درخت به کارگردانی مهرداد علیپور و آواز زنی در گورستان به کارگردانی مسلم نارکی در سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر روزهای چهارم و ششم بهمن به روی صحنه خواهد رفت.
وی اظهار داشت: نمایشنامه سرنوشت یک غریق به استشهاد دار و درخت برای نخستین بار افزون بر بخش مرور تئاتر ایران در بخش به علاوه فجر در استان‌های خوزستان و بوشهر در روزهای ۱۶ و ۱۸ بهمن به روی صحنه رفته است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران بیان کرد: نمایش سرگذشت یک غریق به استشهاد دار و درخت کاری از گروهی تئاتر رها به موضوع بحران آب پرداخته است.
وی تصریح کرد: نمایش آواز زنی در گورستان با پرداختن به فضای بومی و محلی مشکلات و زوایای مختلف زندگی زنان را تشریح کرده است.
شرکت در نهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با نمایش روایتی برای بهرام چوبین، در یازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با نمایش محو و فوکوس، در سی ویکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با نمایش پرخاش زنی که مادر بود و حضور در سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با نمایش کابوس زنی درخواب ازجمله سوابق درخشان تئاتر گچساران است.
سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر یکم تا دوازدهم بهمن ۱۳۹۶ و در هفت بخش تخصصی برگزار می‌شود.
پنج گروه با حدود ۱۵۰ هنرمند در زمینه هنرهای نمایشی در شهرستان گچساران فعالیت دارند.
فعالیت در زمینه هنرهای نمایشی در این شهرستان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ رواج داشته است.
خبرنگار: فرزانه شریفی** انتشاردهنده: سید ولی موسوی
۸۱۴۳/۶۱۱۰

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ۲ نمایشنامه از گچساران در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارند

۲ نمایشنامه از گچساران در جشنواره بین المللی تئاتر فجر حضور دارند

۱۵ January 2018 | 10:08 pm

دوره بازرسی جوش