۲ حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت در اردبیل تقلیل منصوبات شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: ۲ حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت در اردبیل تقلیل منصوبات شد خبر اقتصادی:

سلامت عزیزی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا افزود: این طرح در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیرزمینی اجرا و با این عملیات از برداشت غیرمجاز آب زیرزمینی سالانه بیش از ۰٫۲۳۹مترمکعب از آبخوان دشت اردبیل جلوگیری شد.
عزیزی با اشاره به اینکه برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب زیرزمینی شده و کاهش آب های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فرو چاله، فرونشست زمین، کاهش کیفیت آب را بدنبال داشته اظهار کرد: آب منطقه ای اردبیل از هیچ تلاشی برای صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
وی افزود: بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی می شود.
از ابتدای اجرای عملیات انسداد چاههای غیرمجاز در سال جاری در استان اردبیل تعداد ۳۷حلقه چاه غیر مجاز مسدود و ۲۳حلقه چاه مجاز دارای اضافه برداشت، تقلیل منصوبات داده شده و در مجموع میزان صرفه جویی در سال جاری ۴٫۳ میلیون متر مکعب است.
در سال های اخیر مسوولان استان اردبیل از تنش بی آبی خبر می دهند که از چند سال پیش استان را تهدید می کند و اگر مدیریت مصرف ، بازیابی و تقویت سفره های زیر زمینی و مهار و ساماندهی روان آب ها صورت نگیرد می تواند به بحرانی جدی تبدیل شود.
هشت شهر از ۲۵ شهر استان هم اکنون با تنش آبی مواجه می باشند، اردبیل، نمین، عنبران، مشگین شهر،لاهرود، گیوی، خلخال و فخرآباد شهرهای گرفتار با تنش آبی هستند و در برخی از آنها در تامین کافی آب شرب نیز مشکلاتی وجود دارد.
تعداد روستاهای دارای مشکل آب در استان نیز رقم قابل توجهی را شامل می شود و برخی آمارها تعداد روستاهایی که آب آنها با تانکر تامین می شود را ۷۰ روستا ذکر می کنند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
۶۰۱۸/۶۰۱۶

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : ۲ حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت در اردبیل تقلیل منصوبات شد

۲ حلقه چاه کشاورزی دارای اضافه برداشت در اردبیل تقلیل منصوبات شد

۲۱ January 2018 | 10:27 pm

دوره بازرسی جوش