• Home
  • ۲۴ کشته و ۴۸ زخمی طی درگیری زندانیان در اکوادور

۲۴ کشته و ۴۸ زخمی طی درگیری زندانیان در اکوادوربه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از آسوشیتدپرس، به گفته مقامات اکوادور، درگیری در یک زندان در شهر ساحلی «گوایاکیل» این کشور، ۲۴ کشته و ۴۸ زخمی برجای گذاشت.

سرویس زندانهای اکوادور در بیانیه ای اعلام کرد که پلیس و ارتش این کشور در عملیاتی و پس از پنج ساعت موفق به کنترل دوباره زندان گوایاکایل شد.

طبق اعلام مقامات محلی، درگیری مذکور در اثر اختلاف بین دو گروه تبهکار عمده این زندان رخ داده که شامل تیراندازی، چاقوکشی و انفجار نیز بوده است.

تصاویر تلویزیونی نشان می دهد که زندانیان در میان دود و انفجار حاصل از شلیک سلاح گرم و مواد منفجره، از پنجره های زندان در حال تیراندازی به یکدیگر هستند.

پیشتر «گیرمو لاسو» رئیس جمهور اکوادور در ماه جولای پس از چندین درگیری خشونت آمیز که منجر به کشته شدن بیش از ۱۰۰ زندانی شد، وضعیت فوق العاده در سیستم زندان های اکوادور اعلام کرد.

خونین ترین این حوادث در ماه فوریه رخ داد و آن زمانی است که ۷۹ زندانی در یک شورش همزمان در سه زندان در کشور جان باختند. در ماه جولای نیز، ۲۲ زندانی دیگر در زندان «لیتورال» جان خود را از دست دادند و این در حالی بود که در ماه سپتامبر یک زندان نیز توسط پهپاد مورد حمله قرار گرفت که البته تلفاتی در پی نداشت.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ۲۴ کشته و ۴۸ زخمی طی درگیری زندانیان در اکوادور

۲۴ کشته و ۴۸ زخمی طی درگیری زندانیان در اکوادور