دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
۱۰۰۰ نفر از تظاهرات‌کنندگان غیرقانونی در روسیه بازداشت شدند + تصاویر

۱۰۰۰ نفر از تظاهرات‌کنندگان غیرقانونی در روسیه بازداشت شدند + تصاویر

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، در ادامه برخورد قاطع نیروهای امنیتی و پلیس روسیه با برهم‌زنندگان نظم عمومی و شرکت‌کنندگان در تجمعات غیرقانونی در مسکو، بیش از ۱۰۰۰ نفر بازداشت شدند.

از روز شنبه (به وقت محلی) بود که به گفته مقامات روس، حدود ۳۵۰۰ نفر به بهانه برگزار نشدن انتخابات عادلانه شورای شهر مسکو دست به برگزاری تظاهرات‌هایی در پایتخت روسیه زدند که از سوی دولت این کشور غیرقانونی اعلام شده بود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» پلیس روسیه همچنین عملیاتی را برای جلوگیری از پوشش خبری غیرقانونی و بدون مجوز این تظاهرات در محل یکی از شبکه‌های این کشور در مسکو اجرا کرد.

پلیس مسکو در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در مجموع ۱۰۷۴ نفر به جرائم مختلف در جریان تظاهرات غیرقانونی در مرکز پایتخت بازداشت شدند». بر این اساس، معترضان خواستار ابطال نتایج انتخابات بودند.

تظاهرات‌کنندگان و آشوبگران قصد داشتند با توسل به زور وارد دفتر شهردار شده و آنجا را تصرف کنند که با ممانعت نیروهای امنیتی و پلیس مواجه و سپس متفرق شدند. عده‌ای نیز در میدانی در حدود یک کیلومتری ساختمان شهرداری با پلیس درگیر شده و خشونت به کار بردند.

پلیس روسیه همچنین گفته بود که حدود ۷۰۰ روزنامه نگار و فعال فضای مجازی نیز پیشتر اعلام کرده بودند که با پیوستن به این تظاهرات، آن را پوشش خواهند داد.

پیشتر «سرگئی سوبیانین» شهردا مسکو پیشتر گفته بود که هرگونه تلاش برای سازماندهی اغتشاشات به نتایج خوبی منجر نخواهد شد و هرگونه فعالیت در شهر باید بر اساس قانون باشد.

این تظاهرات پس از آن صورت می‌گیرد که دادگاه مسکو سه روز پیش تمدید بازداشت «آلکسی ناوالنی» مخالف روسی را برای ۳۰ روز دیگر تایید کرد.

 

 

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : ۱۰۰۰ نفر از تظاهرات‌کنندگان غیرقانونی در روسیه بازداشت شدند + تصاویر

۱۰۰۰ نفر از تظاهرات‌کنندگان غیرقانونی در روسیه بازداشت شدند + تصاویر

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش