سه شنبه , ۶ مهر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
یک گونه پرنده جدید در چهارمحال و بختیاری مشاهده و ثبت شد

یک گونه پرنده جدید در چهارمحال و بختیاری مشاهده و ثبت شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین از چهارمحال :  شهرام احمدی با اعلام این خبر، افزود: از حضور یک فرد پرنده با نام فارسی گیلانشاه حنایی و نام علمی Limosa lapponica  در تاریخ ۲۰ مرداد ماه سال جاری برای اولین بار در تالاب گندمان تصویربرداری شد و در کمیته ثبت پرندگان ایران، این مشاهده ثبت شد.

وی ادامه داد: با قرار گرفتن نام  این پرنده در فهرست پرندگان مشاهده شده در استان، تعداد گونه های پرندگان چهارمحال و بختیاری به عدد ۲۹۲ رسیده است.

علاقه‌مندان به پرنده‌نگری می‌توانند با بهره‌گیری از تارنماهای اینترنتی، نرم افزارهای پرنده نگری و یا کتاب‌های راهنمای پرندگان، پرندگانی را که می‌بینند شناسایی کنند و با رجوع به پایگاه اینترنتی کمیته ثبت پرندگان ایران، مشاهده این گونه ها را ثبت کنند تا روند جمعیت سالیانه و حضور  گونه‌ها در مناطق مختلف کشور مستندسازی شود.

۴۶

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: یک گونه پرنده جدید در چهارمحال و بختیاری مشاهده و ثبت شد

یک گونه پرنده جدید در چهارمحال و بختیاری مشاهده و ثبت شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش