دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
یک سوم از بانک‌های جهان در برابر رکود تاب نخواهند آورد

یک سوم از بانک‌های جهان در برابر رکود تاب نخواهند آورد


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، بررسی جدیدی که توسط شرکت مشاور مک‌کینزی انجام شده نشان می‌دهد که تعداد کثیری از بانک‌های جهان از لحاظ اقتصادی دوام نخواهند داشت، چراکه رشد سود آنها به پای رشد هزینه‌ها نمی‌رسد.

در این مطالعه ۱۰۰۰ بانک از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد بیش از یک سوم آنها در سه سال گذشته،  تنها ۱.۶ درصد بازگشت سرمایه‌ داشته‌اند. این در حالی است که بازگشت سرمایه بانک‌های بزرگ جهان در همین دوره بیش از ۱۷ درصد بوده است.

مک‌کینزی اعلام کرد: حدود ۳۵ درصد بانک‌های جهان مقیاس کوچکی دارند و از عملکرد در بازاری ناطلوب رنج می‌برند.  

مک‌کینزی در ادامه می‌گوید: این بانک‌ها برای این که بتوانند در برابر رکود تاب بیاورند، اگر امکان نوآوری کامل برای آن‌ها وجود نداشته باشد، فقط یک انتخاب خواهند داشت و آن ادغام با بانک‌های مشابه است.  

طبق این گزارش، بانک‌ها درست مانند شرایط قبل از بحران بزرگ مالی ۲۰۰۷، در برابر رکود آماده نیستند.  

مک‌کینزی می‌گوید: در حالی که هنوز اقتصاددانان در حال بررسی این هستند که آیا شرایط مبهم کنونی بازارها به رکود اقتصادی قریب‌الوقوع منجر خواهد شد و یا باعث می‌شود دوره‌ای طولانی از رشد اقتصادی کند به وجود بیاید، باید با این واقعیت روبرو شد که رشد اقتصادی کند شده است. این احتمالا آخرین ایستگاه برای بانک‌ها خواهد بود تا قبل از رکود به سرعت مدل‌های تجاری خود را نوآوری کرده و یا مقیاس خود را با خرید بانک‌های دیگر و دغام، بزرگ کنند. زمان اقدامات حیاتی و بزرگ همین حالا است.  

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : یک سوم از بانک‌های جهان در برابر رکود تاب نخواهند آورد

یک سوم از بانک‌های جهان در برابر رکود تاب نخواهند آورد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش