دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
یک «خانم» ریاست کمیته برگزاری بازی‌های المپیک را عهده‌دار شد

یک «خانم» ریاست کمیته برگزاری بازی‌های المپیک را عهده‌دار شد


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، به دنبال اظهارات زن ستیزی که «یوشیرو موری» رئیس پیشین کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو داشت و باعث برکناری وی از این سمت شد، «سیکو هاشیموتو» عهده دار این مسئولیت شد. 

Kyodo news در این زمینه با تاکید بر اینکه «سیکو هاشیموتو» به عنوان رئیس کمیته برگزاری بازی های المپیک انتخاب شده، آورده است: وی جای خالی رئیس کمیته برگزاری بازی های توکیو را پذیرفته و جانشین یوشیرو موری شده است که هفته گذشته در میان هیاهوی اظهارات جنسیتی استعفا داد.

هاشیموتو که پیش از این به عنوان وزیر امورخارجه در برگزازی بازی های المپیک فعالیت داشت در ملاقاتی که با « یوشیهیده سوگا» نخست وزیر کشور ژاپن داشت استعفایش را از این مسئولیت تقدیم وی کرد.

آنچه باعث کنار رفتن «یوشیرو موری» از ریاست سازمان برگزاری بازی های المپیک بود، اظهاراتی بود که وی علیه زنان مطرح کرده بود. موری اینگونه عنوان کرده بود که زنان زیاد صحبت می‌کنند و جلساتی که با حضور زنان عضو کمیته المپیک ژاپن برگزار می‌شد وقت زیادی می گیرد.

مطرح شدن این اظهارات موجب شکل‌گیری هجمه‌هایی علیه یوشیرو موری شد اگرچه وی بابت آنها عذرخواهی کرد اما در نهایت موجب کنار رفتنش از مسئولیتش شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: یک «خانم» ریاست کمیته برگزاری بازی‌های المپیک را عهده‌دار شد

یک «خانم» ریاست کمیته برگزاری بازی‌های المپیک را عهده‌دار شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش