چهارشنبه , ۲ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا کمک می کند

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا کمک می کند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دیجیتال ترندز،  روز گذشته وزارت جهانی بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا درجهان اعلام وضعیت اضطراری کرد.

در همین راستا شرکت گوگل نام ویروس کرونا را به فهرست سیستم هشدار خود(SOS Alerts ) افزوده است. علاوه بر آن در جستجوی اینترنتی کاربرانی که خواهان دستیابی به اطلاعات درباره این بیماری باشند، اطلاعات و توصیه های ایمنی مربوطه نمایش داده می شود.

به عبارت دیگر  گوگل از سیستم SOS Alerts استفاده کرده تا دسترسی به اطلاعات مهم و معتبر را در جستجوی گوگل تسهیل کند. سیستم SOS Alerts در سال ۲۰۱۷ میلادی و برای کمک به  مقابله با بلایای طبیعی و غیره راه اندازی شد.

این بدان معنا است که اگر کاربری در گوگل اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را جستجو کند، در بالای صفحه جستجوی او آخرین توئیت های سازمان جهانی بهداشت همراه لینک هایی  درباره بررسی وضعیت فعلی ویروس، توصیه ها، پرسش و پاسخ ها برای او نشان داده می شود.

زیر این قسمت می توان فهرستی از توصیه های ایمنی مفید را همراه با لینکی به مطالب بیشتر از سازمان جهانی بهداشت مشاهده کرد. 

این درحالی است که اطلاعات جعلی زیادی در شبکه های اجتماعی و کانال های آنلاین درباره ویروس کرونا منتشر می شود. بنابراین تلاش گوگل برای فراهم کردن به اطلاعات معتبر  به ایمن ماندن افراد در این شرایط کمک می کند.

علاوه برآنچه گفته شد آمار رسمی  شیوع ویروس کرونا همراه یک ردیاب آنلاین از مرکز سیستم های علمی و مهندسی در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نیز  در نتایج جستجو نشان داده می شوند.

در کنار این موارد گوگل اعلام کرده ۲۵۰ هزار دلار برای مقابله با ویروس کرونا به سازمان صلیب سرخ چین  اهدا کرده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا کمک می کند

گوگل به انتشار اطلاعات معتبر درباره کرونا کمک می کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش