دوشنبه , ۲۴ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
گلایه به جای خود حضور در انتخابات هم به جای خود

گلایه به جای خود حضور در انتخابات هم به جای خود


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور شامگاه چهارشنبه در مراسم قرعه کشی برنامه‌های نامزدهای ریاست جمهوری اظهار کرد: مردم می‌دانند جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه جایگاه ویژه ای دارد و اقتدار بالایی دارد، این جایگاه دو مؤلفه مهم دارد، مؤلفه اول حضور و پشتوانه مردمی و در صحنه بودن است.

وی افزود: مؤلفه دیگر نقش بی بدیل رهبری امام راحل در دهه اول پیروزی انقلاب و پس از آن رهبری‌های مقام معظم رهبری چه در مسائل داخلی و چه در مسائل منطقه‌ای و چه در مسائل جهانی بوده است که این کشتی را در دریای متلاطم رهبری کرده است.

منتظری بیان کرد: یکی از مهم‌ترین و با ارزش ترین جلوه‌های حضور و پشتوانه مردمی برای نظام، حضور در مرحله انتخابات به ویژه انتخاب ریاست جمهوری است.

دادستان کل کشور گفت: حضور مردم در صحنه برای انتخاب هرچه باشکوه‌تر و هرچه پرجمعیت‌تر باشد قطعاً بر اقتدار و پشتوانه مردمی بودن این نظام می‌افزاید؛ فلذا چه مردم داخل کشور و چه ایرانیان خارج از کشور در روز ۲۸ خردادماه با انتخاب اصلح مدیریت کشور را به فردی بدهند تا با پشتوانه مردمی مشکلات جامعه را به حداقل برساند.

وی با اشاره به نقش حضور مردم در انتخابات ادامه داد: در درون خانه خود و در درون کشور با برخی از مسائل و مشکلات و ضعف مدیریت‌هایی مواجه هستیم، چه بسا نسبت به برخی از مسائل گله مند باشیم (که البته گله مند بودن و اعتراض داشتن حق هر شهروندی است) اما تاکید می‌کنم هیچیک از این اعتراضات یا گله مندی‌ها نباید ما را از حضور در صحنه انتخابات باز بدارد؛ گله و اعتراض به جای خود اما حضور ضروری است چراکه چشم دنیا به حضور مردم است.

منتظری گفت: البته مسئولان امر نیز تکلیف دارند که تمام توان خودشان را در مسیر رفع مشکلات به کار بگیرند و امیدواریم مردم با انتخاب اصلح زمینه را برای رفع مشکلات فراهم کنند.

دادستان کل کشور خطاب به افرادی که تأیید صلاحیت برای انتخابات ریاست جمهوری شده‌اند، گفت: شأن شما بالاتر از آنی است که در مدت زمان انتخابات بخواهند تخلفی کنند اما تاکید می‌کنم افرادی که در ستاد این بزرگواران و یا هواداران آنها هستند درخواست می‌کنم از هرگونه تخلف خودداری کنند.

وی افزود: البته وظیفه دستگاه قضائی بر آن است تا رصد کامل بر سلامت انتخابات داشته باشد، اگر خدایی نکرده در جایی تخلفی انجام شود دستگاه قضائی با آن قطعاً برخورد می‌کند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : گلایه به جای خود حضور در انتخابات هم به جای خود

گلایه به جای خود حضور در انتخابات هم به جای خود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش