سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
گفت‎وگوی ایران و عراق درباره تسهیل حمل‌ونقل زائران اربعین

گفت‎وگوی ایران و عراق درباره تسهیل حمل‌ونقل زائران اربعین

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری نهانه به نقل از فارس، «ایرج مسجدی» سفیر ایران در بغداد روز سه‎شنبه با «عبدالله اللعیبی» وزیر حمل‌و‌نقل عراق دیدار و با او درباره راه‎های تسهیل تردد زوار اربعین حسینی گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری العهد، دو طرف ایرانی و عراقی در این دیدار، مسیرهای ارتباطی از جمله خطوط ریلی را مورد بررسی قرار دادند.

بر اساس این گزارش، ایرج مسجدی و عبدالله اللعیبی در این دیدار بر سر تشکیل کمیته مشترک با هدف انجام هماهنگی‎های ضروری مربوط به تسهیل شرایط حمل و نقل زوار ایرانی در مراسم اربعین امسال توافق کردند.

 

سفیر ایران در بغداد در دیدار با طرف عراقی همچنین نتایج سفر اخیر هیات شرکت راه‌آهن ایران به عراق و مذاکرات با مسئولان عراقی را مورد بحث و بررسی قرار داد.

ایرج مسجدی که ریاست ستاد ایرانی اربعین در عراق را هم بر عهده دارد، پیش‎بینی کرد که با توجه به لغو ویزا در ایام اربعین برای زائران ایرانی، تعداد زائران این کشور امسال افزایش پیدا کند.

انتهای پیام/ح

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : گفت‎وگوی ایران و عراق درباره تسهیل حمل‌ونقل زائران اربعین

گفت‎وگوی ایران و عراق درباره تسهیل حمل‌ونقل زائران اربعین

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش