• Home
  • گزارش متفاوت “اوجوگو” از طارمی/عکس

گزارش متفاوت “اوجوگو” از طارمی/عکس


 اگر بازی های این فصل پورتو را دیده باشید، متوجه خواهید شد که نقش تاکتیکی «مهدی طارمی» نسبت به فصل گذشته کاملاً تغییر کرده است. او در این فصل با اینکه در ۱۰ بازی ، آمار ۵ گل و یک پاس گل را به ثبت رسانده ولی توانسته به شاه ماهی و مهره حیاتی کونسیسائو لقب بگیرد و مربی پرتغالی سعی دارد، تمام تاکتیک‌های مهم تیم از خط جلو را با توانایی‌های طارمی ایده پردازی کند.

روزنامه اوجوگو امروز (چهارشنبه ۱۴ مهر)‌ در گزارشی به نقش متفاوت مهدی طارمی در ترکیب این فصل پورتو پرداخت و مدعی شد که نقش ستاره کشورمان از نقش تنها یک «شماره ۱۰» فراتر رفته است.
آنا لویسا ماگالهائس، خبرنگار پرتغالی در گزارش خود نوشت که طارمی بیش از قبل تکیه به قدرت دریبل و دقت پاس خود زده و سعی دارد نقشی متفاوت نسبت به قبل را برای تیمِ کونسیسائو ایفا کند. ۱۰ مسابقه اول پورتو در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲،نسخه جدیدی از مهدی طارمی را برجسته کرد. مخصوصا در دیدار پورتو مقابل پاکوش دی فریرا که ستاره ایرانی عملا نقش هافبک سوم تیمش را بازی کرد.

طارمی دیگر یک مهاجم نوک در تیم پورتو نیست و کاملاً متفاوت نسبت به فصل گذشته بازی می‌کند. او به یکی از مهمترین تکه‌های پازل کونسیسائو لقب گرفته و طبق آمار سایت Wyscout،ستاره ایرانی بیشتر به عقب بازی می‌گردد و سعی دارد در یک سوم میانی زمین به بازی‌سازی در تیمش کمک کند.

ستاره کشورمان در این فصل نسبت به فصل گذشته، در طول ۹۰ دقیقه بیشتر دریبل زده (۳٫۷ دریبل در هر بازی – ۲٫۱ در فصل قبل) ، بیشتر پاس در عمق داده (۱٫۶ در مقابل ۰٫۸) و بیشتر ارسال به محوطه جریمه (۲٫۳ در مقابل ۱٫۶ ) داشته است.  

نکته مهم این است که مهدی طارمی در حالی که تنها ۲ ماه از ابتدای فصل لیگ پرتغال گذشته، ۱۴ بار پاس کلیدی به یارانش در تیم پورتو ارسال کرده است. این تعداد دقیقا نصف تعداد پاس‌های کلیدی او در کل فصل گذشته است. به عبارتی مهدی طارمی در فصل گذشته در کل فصل ۲۸ پاس کلیدی را به یارانش داد ولی اینجا تنها پس از ۱۰ بازی، نصف آن تعداد را به ثبت رسانده است که این مسئله نشان می‌دهد چقدر نقش تاکتیکی ستاره کشورمان در پورتو تغییر کرده و کونسیسائو سعی دارد از توانایی‌های دیگر طارمی در تیمش استفاده کند.

گزارش متفاوت
نقشه حرارتی مهدی طارمی در این فصل ؛‌ او دیگر یک مهاجم شماره ۱۰ نیست و به شاه ماهی تیمش لقب گرفته است (تحلیل نقشه حرارتی را در زیر بخوانید)

طارمی در این فصل در ۱۰ بازی، ۵ گل به ثمر رسانده که به نظر آمار پایینی به شمار می‌رود ولی باید توجه داشت که نقش او نسبت به فصل گذشته تغییر داشته است. ستاره کشورمان نسبت به فصل گذشته به شدت ضربات کمتری را به سمت دروازه شلیک کرده است. او در هر بازی در فصل گذشته ۳ شوت به سمت دروازه‌ها شلیک می‌کرد،در حالی که این آمار در فصل جاری به ۰٫۹ رسیده است. نکته مهمتر این است که طارمی نسبت به فصل گذشته حتی کمتر در محوطه جریمه قرار می‌گیرد. او در فصل گذشته در هر بازی تقریبا ۵٫۷ لمس توپ در محوطه جریمه حریفان به ثبت می رساند، در حالی که این آمار به ۴٫۱ لمس توپ در این فصل کاهش یافته است.

گزارش متفاوت
نقشه حرارتی طارمی در بازی مقابل پاکوش؛ او در پست یک هافبک چپ بیشتر بازی کرد و از توانایی‌های دیگر خود برای پورتو استفاده کرد

به نقشه حرارتی مهدی طارمی در ۳ بازی اخیر پورتو دقت کنیم. ستاره کشورمان در دیدار مقابل پاکوش عملاً نقش هافبک سوم تیمش را ایفا کرد. او در این مسابقه گلی نزد و در انتهای مسابقه نیز به دلیل تمارض از سوی داور مسابقه اخراج شد.

گزارش متفاوت
نقشه حرارتی طارمی در بازی مقابل ژیل ویسنته؛‌ او در این بازی یک گل به ثمر رساند و نقشی مهم در برد تیمش ایفا کرد. او در این بازی بیشتر نسبت به بازی دیگر بیشتر در خط حمله حضور دارد و در سمت راست توپ می‌زند

مهدی طارمی در بازی مقابل پورتیموننزه بسیار عالی کار کرد و توانست در طول ۹۰ دقیقه، ۲ گل برای تیمش به ثمر رساند و به بهترین بازیکن زمین نام گیرد. حالا به نقشه حرارتی او دقت کنید.این بازیکن بیشتر در نقش یک هافبک چپ برای تیمش در این مسابقه بازی کرده است و بیشتر در یک سوم میانی زمین مسابقه حضور دارد.

گزارش متفاوت
نقشه حرارتی طارمی در بازی با پورتیموننزه که ۲ گل به ثمر رساند

طبق این آمار متوجه خواهیم شد که نقش مهدی طارمی در این فصل زیر نظر کونسیسائو تغییر کرده و پورتو می‌خواهد با استفاده از ویژگی متفاوت ستاره کشورمان به قهرمانی در پرتغال دست پیدا کند. قهرمانی که حالا با بازگشت «ژرژ خسوس» به تیم بنفیکا خیلی سخت شده و باید دید تقابل پورتو، اسپورتینگ و بنفیکا در نهایت به سود کدام تیم خواهد بود.

پورتو اکنون در لیگ قهرمانان اروپا نیز شرایط بدی دارد. آنها در بازی اول مقابل اتلتیکومادرید نمایش خوبی داشتند ولی به تساوی دست یافتند. در بازی دوم مقابل لیورپولِ قدرتمند کلوپ با وجود گلزنی طارمی به باخت ۵ بر یک رسیدند و حالا باید ۲ هفته آینده به مصاف میلان در سن سیرو بروند.

بیشتر بخوانید: حکم نهایی شکایت پادوانی از استقلال به زودی اعلام می‌شود

۲۵۳ ۲۵۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه ورزش: گزارش متفاوت “اوجوگو” از طارمی/عکس

گزارش متفاوت “اوجوگو” از طارمی/عکس