کناره‌گیری فرمانده یگان مبارزه با تروریسم پلیس لندن

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کناره‌گیری فرمانده یگان مبارزه با تروریسم پلیس لندن خبر بین المللی:

به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، رولی ۵۳ ساله که از سال ۲۰۱۴ این سمت را بر عهده دارد، روز چهارشنبه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: فعالیت در این سمت کار پر زحمت و سنگینی است، اما افتخار داشتم که سال گذشته رهبری علیه حملات تروریستی در لندن و منچستر را بر عهده داشته و شاهد شجاعت و از خودگذشتگی همکارانم در پلیس انگلیس باشم. اکنون قصد دارم خود را برای چالش‌های آینده آماده ‌سازم.
وی در سال ۱۹۸۷ به‌ عنوان افسر پلیس وست میدلندز آغاز به کارکرد؛ سپس به عضویت سرویس جاسوسی جرائم ملی درآمد که در آنجا عملیات مخفیانه شناسایی مجرمان را بر عهده داشت.
رولی بخش زیادی از سابقه کاری ۳۱ ساله خود را در پلیس منطقه «ساری» گذراند تا آنکه در سال ۲۰۱۱ به دستیار ویژه پلیس لندن منصوب شد و متعاقباً در سال ۲۰۱۴ فرماندهی یگان مبارزه با تروریسم را بر عهده گرفت.
او سال گذشته پس از کناره‌گیری برناردهوگان هو رئیس پلیس متروپلیتین برای جانشینی وی تقاضا کرده بود اما رأی کافی برای تصدی این سمت به دست نیاورد و خانم کریسدا دیک به این سمت منصوب شد.
کناره‌گیری وی از این سمت در حالی صورت می‌گیرد که انگلیس در سال گذشته صحنه ۵ حمله تروریستی بوده که در پی آن ده‌ها تن کشته و صدها نفر زخمی شدند.
همچنین سطح هشدار امنیتی در این کشور از اوت ۲۰۱۴ و هم‌زمان با مشارکت انگلیس در حملات هوایی علیه داعش در عراق به سطح ‘شدید’ (سطح چهار از مجموع پنج سطح ) رسیده که بدین معنا است حمله تروریستی در این کشور بشدت محتمل است.
در صورتی‌که اوضاع امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح هشدار امنیتی به سطح «بحرانی» می‌رسد و این بِدان معناست که «وقوع یک حمله قریب‌الوقوع تروریستی انتظار می‌رود.»
در جریان آخرین حمله تروریستی در ایستگاه قطار پارسونز گرین در غرب لندن، هشدار امنیتی از حالت «شدید» به «بحرانی» افزایش یافت اما پس از دستگیری شماری از عناصر این حادثه تروریستی، سطح هشدار امنیتی دوباره به حالت شدید کاهش پیدا کرد.
همچنین بر اساس آمار منتشرشده از سوی پلیس متروپلیتین، از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون ۲۳ حمله تروریستی در انگلیس خنثی‌شده که از این میزان ۱۰ حمله و ۴۶۰ بازداشت در سال گذشته صورت گرفته است.
تحولات امنیتی و تعدد حملات تروریستی در انگلیس، مردم این کشور را نیز به‌شدت نگران کرده به‌طوری‌که تازه‌ترین تحقیقات صورت گرفته از سوی موسسه ایپسوس موری نشان می‌دهد که انگلیسی‌ها بیشتر از هر ملتی نگران وقوع حملات تروریستی در کشورشان هستند.
اروپام ** هـ ن *شبس*۱۶۱۳*انتشار دهنده: عبدالله غفاری

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کناره‌گیری فرمانده یگان مبارزه با تروریسم پلیس لندن

کناره‌گیری فرمانده یگان مبارزه با تروریسم پلیس لندن

۱۰ January 2018 | 10:39 pm

دوره بازرسی جوش