جمعه , ۴ تیر ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه مقابله با چین را تأیید کرد

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه مقابله با چین را تأیید کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، کمیته روابط خارجی مجلس سنای ایالات متحده روز چهارشنبه (به وقت واشنگتن) از لایحه‌ای جامع حمایت کرد که هدف آن، مقابله با سیاست‌های چین در حوزه‌هایی همچون حقوق بشر، رقابت اقتصادی و نفوذ بین‌المللی است.

گفته می‌شود کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا پس از چندین ساعت بحث و گفتگو و انجام اصلاحاتی این لایحه را با اکثریت آرا (۲۱ در برابر یک رأی) تأیید و به سنا ارائه کرد.

گفتنی است، روابط چین- ایالات متحده آمریکا طی ماه‌های اخیر بر سر مسائلی همچون سرکوب ادعایی اعتراض‌ها در هنگ کنگ، برقراری روابط دیپلماتیک میان واشنگتن و تایوان در تقابل با اصلِ «چین واحد» و حضور ناوگان دریایی آمریکا در دریای چین جنوبی به بهانه تأمین آزادی دریاها و امنیت دریانوردی بیش از پیش رو به تیرگی گرائیده است.

این تنشها تا جایی پیش رفت که ماه میلادی گذشته، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده در گفتگو با شبکه سی ان ان، روابط واشنگتن- پکن را «به طور فزاینده‌ای خصمانه» توصیف کرد و بر ضرورت برخورد از «موضع قدرت» در هرگونه تعامل یا تقابل احتمالی با چین تأکید کرد.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا چین به «بزرگترین دشمن» ایالات متحده تبدیل شده است یا خیر، گفت: «جنبه‌های خصمانه به وضوح و به طور فزاینده‌ای در روابط قابل مشاهده است. مطمئناً حوزه‌های رقابتی هم وجود دارد. برخی از موارد همکاری نیز همچنان وجود دارد».

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه مقابله با چین را تأیید کرد

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا لایحه مقابله با چین را تأیید کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش