کلانتری:حق آبه محیط زیستی خوزستان هنوز تخصیص نیافته است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کلانتری:حق آبه محیط زیستی خوزستان هنوز تخصیص نیافته است در خبر علمی

عیسی کلانتری دوشنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا در اهواز اظهار کرد: ما به دنبال اختصاص حق آبه محیط زیست استان خوستان از وزارت نیرو هستیم.
وی توضیح داد: رییس جمهوری اعلام کرد اولویت حق آبه زیست محیطی کمتر از کشاورزی نیست و وزارت نیرو باید متناسب با محیط زیست شامل مبارزه با ریزگردها، احیای تالاب، احیای کارون حق آبه لازم را تامین کند.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان این که آب در همه جای کشور کم است و در خوزستان نیز همین طور است تصریح کرد: الان بحث انتقال آب مطرح نیست و مساله صرفه جویی آب مهم است تا حق آبه آن داده شود.
وی تاکید کرد: بودجه ریزگردها هنوز حذف نشده است و قرار است مجوز آن صادر شود.
کلانتری افزود: بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری برای مهار ریزگردها از محل صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است که باید اذن مقام معظم رهبری را داشته باشد و مجلس اول باید مجوز ایشان را بگیرد به همین دلیل هنوز لایحه آن در مجلس بررسی نشده است.
وی با بیان این که برای پیگیری مسایل ریزگردهای داخلی استان به خوزستان سفر کرده اظهار کرد: به خاطر ورود غیر مترقبه ریزگردهای خارجی به کشور و ادغام آنها با ریزگردهای داخلی شدت آن افزایش یافته است.
به دلیل بروز پدیده گرد و خاک در استان خوزستان طی سه روز گذشته مشکلاتی برای مردم استان خوزستان به وجود آمده به طوریکه مدارس ۲۱ شهرستان تعطیل و ادارات ۱۸ شهرستان نیز روز گذشته تعطیل گردید.
۷۱۶۴/۶۰۶۴
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار: محسن بهاروند

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کلانتری:حق آبه محیط زیستی خوزستان هنوز تخصیص نیافته است

کلانتری:حق آبه محیط زیستی خوزستان هنوز تخصیص نیافته است

۲۳ January 2018 | 3:41 am

دوره بازرسی جوش