• Home
  • کشورهای بالتیک خواستار استقرار نظامیان ناتو در خاک خود هستند

کشورهای بالتیک خواستار استقرار نظامیان ناتو در خاک خود هستندبه گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از شبکه تلویزیونی راشا تودی، روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در گزارشی اعلام کرد که در بحوبحه درگیری ها در اوکراین، ۳ کشور حوزه دریای بالتیک در تلاش برای استقرار گسترده نیروهای نظامی ناتو در کشورهای متبوع خود (نزدیک مرز روسیه) هستند.

به گزارش این رسانه آمریکایی، لتونی، لیتوانی و استونی به منظور تشدید حضور نظامی ناتو در شرق اروپا در حال تلاش هایی هستند تا از این طریق هر یک بتوانند ۲۰ هزار نیرو را در خاک خود جای دهند.

مطابق با پیشنهاد مذکور، نیروی نظامی متشکل از ۲۰ هزار نفر باید در حالت آماده باش قرار گیرند تا در صورت بروز به اصطلاح تهدید (از سوی روسیه)، به سرعت در هر یک از این ۳ کشور مستقر شوند!

واشنگتن پست در این گزارش آورده است: روسیه می‌تواند به سرعت نیروهای نظامی را علیه مرزهای شرقی ناتو جمع آوری کند و با یک جنگ کوتاه و یک عمل انجام شده با اتحاد (ناتو) مقابله کند.

این در حالیست که وزارت خارجه روسیه پیشتر از خروج این کشور از شورای کشورهای دریای بالتیک (لتونی، لیتوانی و استونی) خبر داد.

وزارت خارجه روسیه این خبر را دیروز سه شنبه اعلام و تأکید کرد که خروج از این شورا هیچ تأثیری بر حضور روسیه در منطقه نخواهد داشت.

وزارت خارجه روسیه حدود یک ماه پیش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود که مسکو تمام کارمندان کنسولگری‌های لتونی، لیتوانی و استونی در این کشور را عنصر نامطلوب اعلام کرده است.

این اقدام روسیه پس از آن رسانه‌ای شد که کشورهای حوزه دریای بالتیک در همراهی با تنش آفرینی‌های محور غرب به سرکردگی آمریکا، تعدادی از دیپلمات‌های مسکو را به بهانه تحولات اوکراین اخراج کردند؛ اقدامی که روسیه قول داده بود به آن پاسخ مناسبی بدهد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : کشورهای بالتیک خواستار استقرار نظامیان ناتو در خاک خود هستند

کشورهای بالتیک خواستار استقرار نظامیان ناتو در خاک خود هستند