کشورهای آفریقایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کشورهای آفریقایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند خبر بین المللی:

به گزارش روز شنبه گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان همه کشورهای آفریقایی در سازمان ملل جلسه ای برای ارزیابی اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره ملت های آفریقا برگزار کردند.
شرکت کنندگان در این نشست رویکرد مستمر و در حال رشد در دولت آمریکا علیه آفریقا و مردم آفریقایی تبار را نگران کننده توصیف کردند.
سفیران کشورهای آفریقایی در سازمان ملل از ‘اظهارات شنیع، نژادپرستانه و بیگانه هراسانه’ دونالد ترامپ ابراز انزجار کرده و خواستار پس گرفتن و عذرخواهی شدند.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، ترامپ روز پنجشنبه در جلسه ای در کاخ سفید، مردم هائیتی و کشورهای آفریقایی را ‘گند و کثافت’ خوانده و گفته بود بهتر است به جای آن ها مهاجران نروژی به آمریکا بروند.
اگرچه ترامپ خود این مطلب را تکذیب کرده اما بسیاری از مقام های آمریکایی حتی هم حزبی های ترامپ سخنان او را نژادپرستانه خوانده و محکوم کردند.
هائیتی در واکنش به این سخنان ترامپ علیه مردم این کشور، سفیر آمریکا را برای ادای توضیح به وزارت امور خارجه فراخواند.
دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد نیز روز جمعه اظهارات توهین آمیز ترامپ را«نژادپرستانه» دانست.
شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰
مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کشورهای آفریقایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند

کشورهای آفریقایی خواستار عذرخواهی ترامپ شدند

۱۳ January 2018 | 10:57 am

دوره بازرسی جوش