• Home
  • کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که از کاربران اخاذی می کردند

کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که از کاربران اخاذی می کردندبه گزارش خبرنگار پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی امروز در حاشیه دومین همایش «تهران شهر هوشمند» در خصوص امنیت اطلاعات شهروندان برای استفاده از خدمات هوشمند گفت: این نظارت توسط مرکز ماهر انجام می شود و به طور مستمر به شهروندان در این رابطه آگاهی بخشی می کنیم. اپلیکیشن هایی که وجود دارد به طور دائم پایش می شود و اخیرا در گزارشی که مرکز ماهر  انجام داده ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که با نصب در گوشی ها از کاربران سودجویی می کردند شناسایی و گزارش کامل به پلیس فتا ارسال شده است. به نظر ما منشا هر ۵۰۰ اپلیکیشن واحد است و تلاش می کنیم ارقام سودجویی شده به کاربران بازگردد.

وی همچنین از نظارت و اطلاع رسانی دائمی در خصوص بدافزارها و جاسوس افزارها خبر داد و گفت: با وجود اطلاع رسانی نسبت به این بدافزارها بی توجهی می شود.

وزیر ارتباطات در خصوص توسعه دولت الکترونیک گفت:  ۲۵۰۰ دستگاه اجرایی باید به دولت الکترونیک متصل شود که در حال حاضر نزدیک به ۲۵۰ دستگاه اجرایی متصل شده اند و با وجود اینکه طی این مدت رشد ۱۰ برابری داشته ایم اما هنوز با تعداد دستگاه هایی که باید به دولت الکترونیک متصل شوند فاصله زیادی داریم.

او ادامه داد: در موضوع کارت سوخت، نیروی انتظامی به دولت الکترونیک متصل شد. همچنین قاچاق واردات گوشی همراه را نیز با همکاری نیروی انتظامی مهار کردیم، مذاکراتی به قوه قضاییه انجام شده اما هنوز اتصال صورت نگرفته. باید سایر دستگاه ها مانند وزارت اقتصاد، بانک ها، بیمه ها نیز به دولت الکترونیک متصل شوند.

جهرمی با بیان اینکه دولت الکترونیک دیگر یک شعار و پروژه کلی نیست بلکه در این مدت دستاوردهایی داشته است، گفت: در حال حاضر شهروندان می توانند با سه کلیک برای کارت سوخت خود ثبت نام کنند و یا جلوی قاچاق واردات غیرمجاز از همین طریق گرفته شده است و توزیع سبد کالا به نیازمندان نیز با چند کد دستوری انجام شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که از کاربران اخاذی می کردند

کشف ۵۰۰ اپلیکیشن اندرویدی که از کاربران اخاذی می کردند