دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
کشف کرگدن ۳۴ هزارساله در سیبری

کشف کرگدن ۳۴ هزارساله در سیبری

به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، بقایای یک کرگدن یخ زده متعلق به عصر یخی در سیبری کشف شده است.

این بقایا که تا ۸۰ درصدسالم باقی مانده، حاوی شواهدی از جمله آخرین وعده غذایی حیوان است که در  منطقه Abyysky کشف شده است. آلکسی ساوین یکی از ساکنان محلی این حیوان یخ زده را کشف کرد که بخش های داخلی بدن آن از جمله دندان ها، بخشی از روده و یک توده چربی سالم باقی مانده بودند.

طبق تخمین های اولیه کرگدن کشف شده در زمان مرگ۳یا۴ ساله بوده واحتمالا در رودخانه غرق شده است. محققان در نزدیکی این کرگدن باستانی یک شاخ نیز کشف کردند.

کارشناسان معتقدند این بقایا ۳۴ هزار ساله هستند. هرچند قدمت دقیق این کشف هنوز تعیین نشده است.

بقایای این کرگدن در نزدیکی محلی کشف شده که قبلا در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز یک بچه کرگدن به نام ساشا کشف شده بود.سال گذشته نیز بقایای دو شیر غارنشین به نام های بوریس و اسپارتا در همین منطقه کشف شده بود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کشف کرگدن ۳۴ هزارساله در سیبری

کشف کرگدن ۳۴ هزارساله در سیبری

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش