دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
کشف ژنهایی که احتمال مرگ آفرینی کرونا را افزایش می دهد

کشف ژنهایی که احتمال مرگ آفرینی کرونا را افزایش می دهد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دیلی میل، محققان ۵ ژن جدید کشف کرده اند که احتمال بستری شدن بیماران کووید۱۹ در بخش مراقبت های ویژه و فوت آنها را افزایش می دهد.

دانشگاه ادینبرا این تحقیق  را براساس دی ان ای جمع آوری شده از ۲۷۰۰ بیمار کووید۱۹ در ۲۰۸ بخش مراقبت های ویژه در سراسر انگلیس انجام داده است.

تمام موارد از نمونه های شدید ابتلا به کووید۱۹ بوده اند که ۲۲ درصد آنها فوت کردند و ۷۴ درصد بدون ونتیلاتور قادر به تنفس نبودند.

اطلاعات ژنتیک این بیماران با ۱۰۰ هزار شهروند انگلیسی مقایسه و ۵ ژن ردیابی شد که میان موارد ابتلای شدید کووید۱۹ شایع بود.

محققان ادعا می کنند کشف این ۵ژن رویدادی خارق العاده است.

اطلاع داشتن از ژن هایی که در نمونه های شدید ابتلا به کووید۱۹ وجود دارد به محققان کمک می کند داروهای موجود با تاثیرگذاری احتمالی در درمان این بیماری را شناسایی کنند.

دو مورد از ژن های کشف شده در کروموزوم ۱۹ به نامهای  TYK۲و DPP۹  و یک ژن در کروموزوم ۲۱ به نام IFNAR۲  قرار دارند. ژن CCR۲ در کروموزوم ۴ و OAS۱ در کروموزوم ۱۲ قرار دارند.

ارتباط عمیق این ژن ها را می توان دلیل شدت کووید۱۹ در برخی افراد مشاهده کرد. پژوهش مذکور نشان دهنده اهمیت ژن های خاص در ابتلا به کووید۱۹ است. 

این گزارش در نشریه نیچر منتشر شده است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کشف ژنهایی که احتمال مرگ آفرینی کرونا را افزایش می دهد

کشف ژنهایی که احتمال مرگ آفرینی کرونا را افزایش می دهد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش