پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کشف زمین‌خواری میلیاردی در آستانه اشرفیه

کشف زمین‌خواری میلیاردی در آستانه اشرفیه


فرمانده انتظامی گیلان امروز گفت: با شکایت شرکت آب منطقه ای گیلان ، ماموران آگاهی و نیروی انتظامی توانستند بستر آب بندان کورکاه عبدالله ، در یکی از خیابان های اصلی شهر آستانه اشرفیه به مساحت حدود ۱۴۲ هزار متر مربع را از ۲ متصرف پس بگیرند.

سردار عزیزاله ملکی افزود: متصرفان ۴۵ و ۵۰ ساله با جعل نامه و ارسال به دفترخانه، سند بستر این آب بندان را به نام خودشان منتقل کرده و قصد تغییر کاربری داشتند که پس از دستگیری ، به جرم خود اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه این بستر جزء مهمترین منابع تامین آب حدود ۳۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی ای است اضافه کرد : کارشناسان ارزش این قطعه زمین را بیش از ۲۸۶ میلیارد ریال برآورد کردند.

فرمانده انتظامی گیلان گفت: بر اساس قانون مصوب سال ۱۳۴۷ و قانون توزیع عادلانه آب مصوبه سال ۱۳۶۱ ، همه منابع آبی شامل رودخانه ‌ها ، انهار و برکه‌ های طبیعی جزء انفال و از مشترکات است که مسئولیت حفظ ، نظارت و بهره‌ برداری از آن با وزارت نیرو است.

سردار عزیزاله ملکی افزود: نظارت مستمر بر زمین های ملی ، برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفان ، اطلاع‌ رسانی و بهره‌گیری از سیستم ‌های اطلاعاتی ، کد رهگیری و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین ‌خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب از زمین های ملی عنوان کرد.

۲۳۵۲۳۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : کشف زمین‌خواری میلیاردی در آستانه اشرفیه

کشف زمین‌خواری میلیاردی در آستانه اشرفیه

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش