کسینجر: ایران پیوسته یک قدرت منسجم در منطقه بوده است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کسینجر: ایران پیوسته یک قدرت منسجم در منطقه بوده است خبر بین المللی:

وی روز پنجشنبه در کمیته خدمات مسلح مجلس سنای امریکا، وضعیت کنونی روابط تهران و واشنگتن را با شرایط دوران جنگ سرد مقایسه کرد و گفت: کثرت رقبای آمریکا در خاورمیانه و وجود چالش‌های پیوسته در حال تغییر مانند مبارزه جهانی با داعش عامل ایجاد تلاطم در این منطقه است.
کسینجر می گوید که بسیاری از قدرت‌های غیرداعش، از جمله ایرانِ شیعه و کشورهای سنی پیشرو، در لزوم نابودی داعش هم‌عقیده‌اند. با این حال آرایش مناطق آزاد شده از دست داعش خود مولد چالش جدیدی است.
وی افزود: پس از جنگ جهانی دوم، مجموعه‌ای از کشورهای تاریخ‌ساز، با پدیده ای به نام اتحاد شوروی مواجه شدند که به موجب جنگ، تقویت شده و آکنده از یک ایدئولوژی انقلابی بود. پس از آن ائتلافی تحت رهبری آمریکا شکل گرفت و خطی ترسیم کرد که توسعه شوروی ورای این خط را قابل تحمل نمی‌دانست. این موضوع سرانجام موفق به ایجاد بازدارندگی و پایان توافقی جنگ سرد شد.
شبس* ۹۳۸۶**انتشار دهنده:محمد نوربخش

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کسینجر: ایران پیوسته یک قدرت منسجم در منطقه بوده است

کسینجر: ایران پیوسته یک قدرت منسجم در منطقه بوده است

۲۶ January 2018 | 6:01 am

دوره بازرسی جوش