دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
کسب مقام دوم جهانی توسط پلیس راهور در کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی

کسب مقام دوم جهانی توسط پلیس راهور در کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: سیزدهمین کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی امسال در شهر بانکوک کشور تایلند با حضور ۸۵۰ شرکت کننده، ۱۲۰ سخنران و ۶۰۰ پوستر از ۱۳۰ کشور جهان برگزار شد.

وی گفت: این کنفرانس ۲ سالانه، با حمایت سازمان  جهانی بهداشت (WHO)، وزارت ‌بهداشت تایلند، سازمان اورژانس تایلند و سازمان سلامت تایلند با هدف پیشگیری از خشونت و حوادث در راستای دستیابی به توسعه پایدار برگزار شد و تیم راهور ناجا نیز به عنوان نمایندگان ایران در آن به ارائه اقدامات و دستاوردهای فرهنگی ، اجتماعی و رسانه ای پرداختند.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا تاکید کرد: پلیس راهور ناجا در این کنفرانس توانست با ارسال فیلم های  کوتاه ، عکس، پوستر و تیزرها و انیمیشن های  فرهنگی تهیه شده برای ارتقای فرهنگ و رعایت قوانین و مقررات رانندگی، که توسط هیات ۱۳ نفره داوران بین المللی ارزیابی شده بودند با پشت سر گذاشتن کشورهای توسعه یافته با درآمد بالایی همچون استرالیا و کانادا، پس از امریکا مقام دوم جایزه بین‌المللی ایمنی در حوزه  رسانه را کسب کند. همچنین ۲ محصول فرهنگی – اجتماعی پلیس راهور نیز مورد تقدیر داوران قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در پایان این کنفرانس شرکت کنندگان در کنفرانس در بیانیه پایانی، با تاکید بر نزدیک شدن به پایان دهه ایمنی راه‌ها (۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ میلادی) اذعان کردند که “هنوز سوانح ترافیکی به عنوان یک مشکل اساسی در کشورهای کم درآمد و درآمد متوسط حل نشده و چالش اساسی این کشورها به حساب می‌آید که در راستا ضروری است کشورها ضمن تلاش مضاعف در خصوص ارتقای جهانی ایمنی راه‌ها، تامین بودجه مورد نیاز و استفاده از تجارب موفق جهانی برای کاهش مصدومیت‌های ناشی از سوانح ترافیکی گام‌های موثری بردارند. همچنین در جهت رسیدن به چشم انداز صفر در کاهش سوانح ترافیکی همه کشورها باید از ابزارهای لازم که یکی از آنها ارتقای فرهنگ رانندگی است کمک بگیرند.

پلیس راهور ناجا در دوازدهمین کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی در سال ۲۰۱۶ در کشور فنلاند نیز در بخش مدیا  موفق به کسب مدال برنز جهانی شده بود.

مقرر شده است چهاردهمین کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی سال ۲۰۲۰ در کشور استرالیا برگزار شود.

 

انتهای پیام/

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : کسب مقام دوم جهانی توسط پلیس راهور در کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی

کسب مقام دوم جهانی توسط پلیس راهور در کنفرانس جهانی پیشگیری از مصدومیت‌ها و ارتقای ایمنی

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش