چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
کرونا موجب التهاب تیروئید می شود

کرونا موجب التهاب تیروئید می شود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسلش گیر، بررسی‌هایی که در این زمینه توسط مؤسسه پزشکی انداکرین سوسایتی در واشنگتن صورت گرفته نشان می‌دهد در برخی موارد ابتلاء به ویروس کرونا منجر به التهاب طولانی مدت و غیرعادی تیروئید شده است.

گاهی اوقات برخی ویروس‌ها موجب وقوع التهابی در تیروئید انسان موسوم به تیروئیدیت می‌شوند. اما این التهاب معمولاً به سرعت برطرف می‌شود. با این حال ویروس کرونا در این زمینه نیز رفتاری متفاوت با سایر ویروس‌ها دارد.

اولین بار در بهار سال گذشته نشانه‌هایی از وقوع این پدیده در میان مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستانی در ایتالیا مشاهده شد. حدود ۱۵ درصد از بستری شدگان در این بیمارستان دچار تغییرات هورمونی در تیروئید خود شده بودند. تغییرات یادشده با گذشت سه ماه از بهبودی در یک سوم این افراد هنوز پابرجا بود و این امر موجب شگفتی پزشکان شد. التهاب تیروئید در افرادی که به شدت یا در حد متوسط به کرونا مبتلا شده بودند، بیشتر بود.

از جمله اثرات این التهاب می‌توان به مختل شدن کارکرد تیروئید، درد در گردن، تب، لرز، و گرما، قرمزی و حساسیت به لمس در گردن، خستگی، افزایش وزن خفیف، خشکی پوست، کاهش تعریق، یبوست، عدم تحمل سرما یا گرما و غیره اشاره کرد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کرونا موجب التهاب تیروئید می شود

کرونا موجب التهاب تیروئید می شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش