پنج شنبه , ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کرونا مانع برگزاری انتخابات در فرانسه نمی‌شود

کرونا مانع برگزاری انتخابات در فرانسه نمی‌شود


به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، انتظار می رود بیش از ۴۷ میلیون نفر در این انتخابات که از ساعت ۷ یکشنبه صبح به وقت محلی شروع شده و تا ۸ شب ادامه دارد، شرکت کنند. قرار است در این مرحله بیش از ۳۵ هزار شهردار انتخاب شوند. دور دوم این انتخابات نیز در ۲۲ مارچ (یکشنبه ۳ فروردین) برگزار شود.

به نوشته این منبع خبری، رئیس جمهور فرانسه با وجود آمار بالای مبتلایان به کرونا در این کشور مصمم به برگزاری انتخابات در فرانسه است. قرار است شهروندان این کشور با استفاده از ماسک و ژل های ضد عفونی کننده در حوزه های رای‌گیری شرکت کنند. فاصله افراد از همدیگر در حوزه های اخذ رای نیز دستکم یک متر تعیین شده است. این مراکز هر نیم ساعت نیز ضد عفونی می شوند.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه  روز پنجشنبه در پیامی تلویزیونی، تعطیلی مدارس فرانسه را اعلام کرد و از مردم درخواست کرد به‌ منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا از دست دادن و تماس نزدیک خودداری کنند. روز جمعه نیز دولت اجتماعات ۱۰۰ نفر به بالا را ممنوع اعلام کرد. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه به بیش از ۳۶۰۰ نفر رسیده و ۷۶ نفر را نیز به کام مرگ کشانده است.

در قاره اروپا، ایتالیا از حیث شمار مبتلایان به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن  بدترین وضعیت را دارد. در ایتالیا  ۱۷۶۶۰ مورد ابتلا به کرونا و ۱۲۶۶ فوتی  گزارش شده که بعد از چین در رتبه دوم در جهان است.

۳۱۰۳۱۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اجتماعی : کرونا مانع برگزاری انتخابات در فرانسه نمی‌شود

کرونا مانع برگزاری انتخابات در فرانسه نمی‌شود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش