دوشنبه , ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کره شمالی موشک جدیدی پرتاب کرد

کره شمالی موشک جدیدی پرتاب کرد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، مقامات اطلاعاتی آمریکا می گویند که آنها پرتاب یک «موشک جدید» از خاک کره شمالی را رهگیری کرده اند. به نظر می رسد که این پرتاب موشک مشابه آزمایشهای موشکی چند هفته گذشته باشد.

خبرگزاری رویترز روز پنج شنبه به نقل از برخی مقامات آمریکا که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش داد که «جزئیاتی در مورد مبدأ یا هدف این موشک ارائه نشده است، به جز این نکته که این موشک تهدیدی علیه آمریکای شمالی بشمار نمی رفت».

نکته جالب توجه آن است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در واکنش به پرتاب این موشک گفت که «وی نگران این موضوع نیست!» ترامپ همچنین موشکهای آزمایش شده کره شمالی را تجهیزات نظامی «بسیار استاندارد و کوتاه برد» خواند.

روز پنج شنبه، خبرگزاری رسمی کره شمالی تأیید کرد که این کشور روز چهارشنبه چندین راکت به داخل دریای ژاپن پرتاب کرده  و «کیم جونگ اون» شخصاً بر پرتاب این موشکها نظارت داشته است.

گفتنی است که این موشک جدید ظرف سه سال گذشته توسعه یافته و قرار است در عملیات زمینی نقش مهمی ایفا کند و باعث «آشفتگی غیرقابل اجتناب» نیروهای متخاصم شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : کره شمالی موشک جدیدی پرتاب کرد

کره شمالی موشک جدیدی پرتاب کرد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش