کره زمین، گرم ترین سال های خود را سپری می کند

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کره زمین، گرم ترین سال های خود را سپری می کند در خبر علمی

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ژنو، سازمان ملل متحد در گزارشی نوشت: کره زمین طی سال های ۲۰۱۵ ،۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ گرمترین سال های خود را سپری کرد.
در این گزارش آمده است که این میزان گرمایش زمین که در سه سال اخیر به وقوع بپوست، هرگز در تاریخ این کره خاکی ثبت نشده است.
پیشتر نیز ‘گری لوئیس’ نماینده سازمان ملل در تهران با انتشار پستی در صفحه توئیتر خود نسبت به پیش رو بودن یک سال گرم دیگر در کره زمین هشدار داده بود.
به گزارش گروه خبری نهانه به نقل از ایرنا، گرمایش جهانی پدیده‌ای است که افزایش میانگین دمای سطح زمین و اقیانوس‌ها را به دنبال داشته است.
در یکصد سال گذشته، کره زمین به طور غیرطبیعی حدود ۰٫۷۴ درجه سلسیوس گرم‌تر شده است.
گفته می‌شود گرم‌شدن کره زمین، در سال ۲۱۰۰ باعث خشکسالی شدید، گرمای سوزان و توفان‌های وحشتناک خواهد شد.
روند گرم شدن کره زمین در حالی است که به تازگی آمریکا از توافقنامه پاریس که کشورهای امضاکننده، بر کاهش گازهای گلخانه ای برای جلوگیری از افزایش دمای کره زمین تعهد کرده بودند، خارج شده است. به گفته کارشناسان، این خروج، به بحرانی تر شدن روند گرمای زمین ابعاد تازه ای می بخشد.
شبد**اروپام**۹۰۴۱**۱۳۷۹
انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کره زمین، گرم ترین سال های خود را سپری می کند

کره زمین، گرم ترین سال های خود را سپری می کند

۱۸ January 2018 | 11:31 pm

دوره بازرسی جوش