پنج شنبه , ۱۰ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کتاب ۴۰ سال علم، فناوری و نوآوری منتشر شد

کتاب ۴۰ سال علم، فناوری و نوآوری منتشر شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی افزود: کتاب ۴٠ سال علم، فناوری و نوآوری با نگاه به چهار دهه توسعه علم، فناوری و نوآوری در ایران اسلامی توسط نشر دانش بنیان فناور منتشر شده است. 

وی ادامه داد: توسعه علمی و فناورانه در این سال ها اولویت همیشگی کشور بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها تاکید کرده اند که شتاب حرکت علمی کشور نباید کاهش یابد یا متوقف شود.

کرمی گفت: این تاکیدات چراغ راه تلاش های متخصصان در سال های پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شد. در سال های اخیر شاهد طی این مسیر و حرکت به سوی اقتصادی دانش بنیان، درون زا و صادرات گرا هستیم.

وی به تشریح مسیر حرکت علمی در این سال ها پرداخت و بیان کرد: دهه ۷۰ نخستین گام ها در استقلال علمی و فناورانه برداشته شد. این مسیر در دهه ۸۰ به صورت هدفمند و با هدف توسعه علمی و فناورانه تعقیب شد تا اینکه در دهه ۹۰ با اجرای قوانینی همچون حمایت از شرکت های دانش بنیان زیست بوم نوآوری و کارآفرینی کشور تقویت شد. در این دوره با شکل گیری زیر ساخت هایی چون مراکز نوآوری و شتابدهنده ها رشد شرکت های نوپا و فرآیند تجاری‌سازی دستاوردهای فناورانه نیز توسعه یافت.

مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: بنابراین در این کتاب سعی شده تا مروری اجمالی بر مهم ترین تلاش ها و دستاوردهای ایران در حوزه علم، فناوری و نوآوری در چهار دهه اخیر در سه بخش مجزا داشته باشیم. بر این اساس در فصل نخست روند توسعه زیرساخت ها و منابع فناوری و نواوری در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بررسی می شود.

کرمی با اشاره به اینکه دستاوردهای نظام علم و فناوری در بخش دوم به تصویر کشیده می شود، گفت: این فصل به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در انتشارات علمی، توسعه فناوری و نیز اقتصاد دانش بنیان می پردازد. در نهایت نیز فصل سوم نگاهی به مسیر پیش روی ایران در حوزه علم و فناوری است و تصویر الهام بخشی است که با توجه به پیشرفت های اخیر می توان انتظار داشت.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کتاب ۴۰ سال علم، فناوری و نوآوری منتشر شد

کتاب ۴۰ سال علم، فناوری و نوآوری منتشر شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش