کتاب «پینوکیو» رونمایی شد

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کتاب «پینوکیو» رونمایی شد در اخبار فرهنگی

به گزارش خبرنگار گروه خبری نهانه به نقل از مهر، مراسم رونمایی و جشن امضای کتاب «پینوکیو» اثر ماندگار «کارلو کولودی» با حضور مترجم این اثر بهروز غریب‌پور از چهره های مطرح نمایش عروسکی در ایران و همچنین مهدی حجوانی ویراستار اثر، کیانوش غریب پور گرافیست طرح جلد کتاب، مصطفی رحماندوست شاعر و از نخستین مترجمان کتاب «پینوکیو» در ایران و رضا هاشمی نژاد مدیر نشر افق ناشر کتاب «پینوکیو» و همچنین جمعی از علاقه مندان و دوستداران حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در محل کتابفروشی افق در تهران برگزار شد.

در این نشست مهدی حجوانی به عنوان ویراستار این کتاب نکاتی را درباره جایگاه کتاب پینوکیو در حوزه ادبیات کودک و نوجوان و ترجمه و انتشار این اثر به فارسی و همچنین فرایند خرید حق نشر اثر از ناشر اصلی ایتالیایی آن و ترجمه آن توسط بهروز غریب پور بیان کرد.

در ادامه مصطفی رحماندوست که سالها پیش پینوکیو را از انگلیسی به فارسی برگردانده و منتشر کرده بود در خصوص این کتاب و نیز ترجمه غریب پور از آن نکاتی را بیان کرد.

همچنین کیانوش غریب پور رئیس انجمن تصویرگران کتاب کودک و برادر بهروز غریب پور که پیشنهاد دهنده اصلی ترجمه کتاب توسط این استاد هنر نمایش عروسکی در ایران به نشر افق بوده است، به بیان نکاتی پیرامون هنر کتاب آرایی در این اثر شاخص پرداخت.

همچنین بهروز غریب پور مترجم کتاب پینوکیو در این مراسم ضمن اشاره به برخی نکات حائز اهمیت در حوزه قصه گویی و جایگاه کتابی مانند پینوکیو در این زمینه، این اثر را به مادر، همسر و دو فرزند خود هدیه کرد.

در پایان این برنامه هم مراسم جشن امضای کتاب پینوکیو با حضور بهروز غریب پور مترجم آن در محل کتابفروشی افق برگزار شد.

بر اساس این گزارش «پینوکیو» اثر جاودان «کارلو کولودی» با تصویرگری «روبرتو اینوچنتی» گویی دوباره خلق شده است؛ «بهروز غریب‌پور» از چهره‌های مهم نمایش عروسکی در ایران، آن را از زبان اصلی (ایتالیایی) به فارسی برگردانده است. نشر افق هم «پینوکیو» را با خرید حق انحصاری نشر اثر و با حفظ کتاب‌آرایی نسخه اصلی، در تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و با بهای ۴۵ هزار تومان منتشر کرده است که البته امروز و به مناسبت جشن امضای آن، کتاب با ۲۰ درصد تخفیف و با امضای مترجم اثر به مخاطبان ارائه شد.

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کتاب «پینوکیو» رونمایی شد

کتاب «پینوکیو» رونمایی شد

۴ February 2018 | 6:50 pm

دوره بازرسی جوش