دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کتابی از رهبر انقلاب در طرح «سفیر حسین (ع)»

کتابی از رهبر انقلاب در طرح «سفیر حسین (ع)»


پویش کتابخوانی سفیر حسین(ع) همزمان با آغاز ماه محرم در هیئات و مساجد منتخب کشور برگزار می‌شود. این طرح برای دومین سال، توسط مجمع ناشران انقلاب اسلامی اجرا می‌شود و در آن ۱۱ کتاب با موضوعات مرتبط با محرم و قیام حسینی معرفی و ترویج می‌شود.

کتاب «دو امام مجاهد» یکی از آثار هدف ‌ترویج در طرح سفیر حسین(ع) است؛ این کتاب حاصل گردآوری و تدوین شش سخنرانی از رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های ۱۳۵۱ و ۱۳۵۲ شمسی است. محوریت این سخنرانی‌ها درباره وقایع صلح امام‌حسن(ع) و قیام اباعبدالله‌الحسین(ع) است. بیانات در زمانه‌ای ایراد شده که عده‌ای سعی داشتند با طرح مسئله تقابل رفتار سیاسی امام‌حسن(ع) و امام‌حسین(ع) به‌ نحوی این دو حرکت را جدای از هم در نظر گرفته و در نتیجه دهه ۵۰ را از هر حرکت سیاسی علیه طاغوت ایمن کنند. ایشان با طرح مسئله انسان ۲۵۰ ساله تمامی رفتار و سیره ائمه ‌اطهار(ع) را ذیل یک حرکت معرفی ‌کردند. با این گفتار، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سیره سیاسی ائمه را هم در یک جهت و نیز برآمده از یک منشأ ایمانی مشترک طرح ‌کردند.

از نکات برجسته کتاب می‌توان به رعایت دقیق نکات تاریخی و استنادات زیاد اشاره کرد. همچنین‌ اشاره رهبر معظم انقلاب در اوایل دهه ۵۰ به مفهوم انقلاب و مبارزه با طاغوت از عمق بصیرت و زمانه‌شناسی ایشان حکایت دارد که در نهایت به سقوط حکومت پهلوی منجر شد.

۲۴۱۲۴۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : کتابی از رهبر انقلاب در طرح «سفیر حسین (ع)»

کتابی از رهبر انقلاب در طرح «سفیر حسین (ع)»

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش