کاهش ذخایرآبی تهدید جدی برای توسعه پایدار آسیای مرکزی است

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: کاهش ذخایرآبی تهدید جدی برای توسعه پایدار آسیای مرکزی است در خبر علمی

به گزارش پایگاه خبری ‘ آسیای مرکزی ‘، اسکندر عبدالله اف ، روز پنجشنبه در«سومین همایش بین المللی تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی » که با حضور نمایندگان کشورهای منطقه در شهر آلماتی قزاقستان جریان دارد ، افزود: تغییرات اقلیمی تهدید جدی برای منطقه آسیای مرکزی است.
وی افزود: یکی از شرایط عمده توسعه و پیشرفت منطقه انجام اقدامات هر چه سریع تر برای مقابله باتغییرات اقلیمی و نیز رفع پیآمد های آن است .
عبد الله اف تصریح کرد: بیشتر از همه ذخایر آبی منطقه آسیای مرکزی در برابر تغییرات اقلیمی آسیب پذیر است و اثرات این تغییرات را می توان در حوزه های کشاورزی ، سیستم زیست محیطی و بخش انرژی مشاهده کرد .
وی خاطر نشان کرد ، مرکز منطقه ای محیط زیست آسیای مرکزی در حال حاضر پروژه های به بهای کل بیش از ۳۰ میلیون دلار برای مقابله با تغییرات اقلیمی در منطقه اجرا می کند .
همایش بین المللی دو روزه تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی ،از دیروز چهارم بهمن در آلماتی شروع شده و با حضور نمایندگان بیش از ۱۵۰تشکل دولتی و غیر دولتی کشورهای منطقه، نهادهای بین المللی و نیز نهادهای جامعه مدنی فعال در حوزه تغییرات اقلیمی امروز نیز جریان دارد.
این همایش بین المللی به ابتکار بانک جهانی و با هدف مبادله دانش و اطلاعات در باره تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی برگزار می شود .
نخستین و دومین همایش بین المللی تغییرات اقلیمی در آسیای مرکزی به ترتیب در ماه ژوئن سال ۲۰۱۳ و ماه می سال ۲۰۱۴ برگزار شده بود .
آساق ** ۳۳۷* ۱۵۷۹* انتشار: مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : کاهش ذخایرآبی تهدید جدی برای توسعه پایدار آسیای مرکزی است

کاهش ذخایرآبی تهدید جدی برای توسعه پایدار آسیای مرکزی است

۲۵ January 2018 | 9:19 pm

دوره بازرسی جوش