چهارشنبه , ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کاهش انتشار گاز متان در سال ۲۰۲۰

کاهش انتشار گاز متان در سال ۲۰۲۰


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از انگجت، بررسی‌های آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که میزان انتشار گاز متان در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. بخش قابل توجهی از این کاهش ناشی از کمتر شدن فعالیت‌های شرکت‌های تولیدکننده نفت و گاز به علت کاهش تقاضای بازار است.

بر اساس بررسی‌ها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۷۰ میلیون تن گاز متان در جو کره زمین منتشر شده است. ۲۵ درصد از این گاز به علت فعالیت‌های کشاورزی انسان منتشر شده است. ۶۰ درصد از این آلودگی هم ناشی از نشت گاز طبیعی در مراحل مختلف استخراج تا تولید و توزیع بوده است.

بعد از گاز دی اکسید کربن، متان دومین گاز مهم عامل گرمایش زمین است. اگر چه چرخه عمر متان نسبت به دی اکسید کربن کوتاه‌تر است، اما توانایی آن در جذب انرژی بیشتر است. آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داده که با مهار ویروس کرونا روند قبلی فزاینده تولید گاز متان و انتشار آن در جو کره زمین باز هم آغاز می‌شود.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کاهش انتشار گاز متان در سال ۲۰۲۰

کاهش انتشار گاز متان در سال ۲۰۲۰

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش