دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
کاشت حسگر در بافت گیاهان برای یافتن آرسنیک

کاشت حسگر در بافت گیاهان برای یافتن آرسنیک


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از نیواطلس، آرسنیک از جمله موادی است که می‌تواند خاک و آب‌های زیرزمینی را آلوده کند و سلامت انسان و محیط زیست را به طور جدی تهدید می‌کند.

حسگر زیستی به تازگی ابداع شده که در بافت انواع گیاهان کار گذاشته شده و با کنترل لحظه به لحظه مقدار آرسنیک موجود در هر گیاه انسان‌ها را از میزان آلودگی آب و خاک محلی به این ماده خطرناک مطلع می‌کند. حسگر یادشده می‌تواند به کمک گیاهان و ابزاری بیاید که برای جذب آرسنیک از آب و خاک طراحی می‌شوند تا تجمع این ماده در نقاط مختلف با دقت بالایی مشخص شود.

برای انتقال اطلاعات به دست آمده از طریق این حسگر از یک رایانه Raspberry Pi و یک دوربین استفاده می‌شود تا در نهایت مقدار تجمع آرسنیک در خاک محاسبه شود. سرعت و دقت بالا، عدم نیاز به مقدار زیادی نیروی انسانی و کم هزینه بودن مزایای استفاده از این روش است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کاشت حسگر در بافت گیاهان برای یافتن آرسنیک

کاشت حسگر در بافت گیاهان برای یافتن آرسنیک

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش