جمعه , ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه ICT برگزار شد

کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه ICT برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، در دومین جلسه کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز با حضور نمایندگانی از دو کشور کار خود را به سرانجام رساند، پیشنهادات برنامه همکاری MOM (Minutes of Meeting) در زمینه‌های پنج‌گانه امنیت سایبری، شهر هوشمند، آموزش، اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک شناسایی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت و مقرر شد با امضای دو طرف در دو سند جداگانه به تهران و مسکو ارسال شوند.

در این رویداد که به دنبال یادداشت تفاهم‌نامه امضا شده میان وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و مخابرات، توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه در سال ۱۳۹۶ برگزار شد، از جانب سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر قدیری، مدیرکل دفتر امور بین‌الملل و از سمت طرف مقابل، دیمیتری کاراندین، مشاور پروژه‌های بین‌المللی مرکز تحلیلی دولت فدراسیون روسیه هدایت و راهبری نشست را به عهده داشتند.

در این نشست که به دلیل پاندمی بیماری کووید-۱۹ به صورت آنلاین برگزار شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وجود زمینه‌های مناسب همکاری میان دو کشور دوست و اهمیت موضوعاتی مانند هوش مصنوعی، دولت الکترونیکی، شهر هوشمند و توسعه کسب و کارهای نوین نسبت به ایجاد زمینه‌های همکاری موثر اعلام آمادگی کرد ودر خصوص سایر حوزه‌هایی که کمتر مورد توجه قرارگرفته‌اند اما حائز اهمیت هستند اعلام نیاز به تفاهم در لایه‌های کارشناسی کرد.

نخستین جلسه کارگروه همکاری‌های مشترک ایران و روسیه در حوزه ICT با هدف تعمیق همکاری‌ بخش دولتی و خصوصی دو کشور سال گذشته در قالب کمیسیون اقتصادی دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراسیون روسیه در تهران برگزار شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه ICT برگزار شد

کارگروه همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه ICT برگزار شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش