چهارشنبه , ۷ خرداد ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کارگردان «داش آکل»: بازخورد مثبت مخاطبان نشان از درستی راهم بود

کارگردان «داش آکل»: بازخورد مثبت مخاطبان نشان از درستی راهم بود

به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین، هاجر مهرانی کارگردان انیمیشن «داش آکل» درباره تجربه اکران این فیلم در گروه «هنروتجربه» بیان کرد: اکران این فیلم تجربیات بسیار خوبی برای من به همراه داشت از جمله آشنایی با فیلمسازان دیگری که به صورت زنده کار می کردند که در  جریان اکران این فیلم من نیز با روند تولید فیلم ها و دغدغه های آنها آشنا شدم و آنها هم با روند تولید و ساخت انیمیشن بیشتر آشنا شدند و این تعامل باعث شد که ما فارغ از موضوع اکران، به تجربه های جدیدی در زمینه فعالیت یکدیگر دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به امکان دیده شدن آثار انیمیشن از سوی مخاطبان بیشتری در سینماها گفت: اکران این فیلم در این گروه فرصتی را فراهم کرد که علاوه بر مخاطبان هنری، مخاطبان غیرهنری هم فیلم را ببینند و با اهداف و مشخصات فیلم کوتاه انیمیشن بیشتر آشنا شوند و ما هم این امکان را داشتیم که بتوانیم درباره فیلم‌های خود با مخاطبانمان صحبت کنیم.

مهرانی با اشاره به برگزاری نشست های نقد و بررسی فیلم ها ادامه داد: برگزاری نشست های نقد وبررسی فیلم های کوتاه و انیمیشن هم فرصتی برای ما بود که توانستیم از طریق آن به مخاطبان خودمان در زمینه فیلم های کوتاه و انیمیشن آگاهی بیشتری ارائه کنیم.

این کارگردان انیمیشن، بازخورد مخاطبان فیلم انیمیشن «داش آکل» را خوشایند  توصیف کرد و گفت: داستان فیلم انیمیشن «داش آکل» بر اساس داستانی از صادق هدایت بود که مخاطبان به خوبی با آن ارتباط برقرار کردند و سوالات بسیاری درباره این فیلم هم داشتند که واکنش های مثبت آنها برای من بسیار خوشایند بود و نشان می داد که راهم را درست رفته ام. 

مهرانی در ادامه گفت: این فیلم اگر چه برای مخاطب خاص ساخته شده است اما دوست داشتم که مخاطب عام هم درگیر ماجرای آن شود که خوشبختانه این اتفاق افتاده بود و مخاطبان عام هم توانسته بودند به خوبی با آن ارتباط برقرار کنند و المان های هنری آن را درک کنند.

این فیلمساز درباره واکنش مخاطبان نسبت به فیلم های انیمیشن بزرگسال توضیح داد: این موضوع که انیمیشن می تواند برای مخاطب خردسال، کودک و بزرگسال ساخته شود هنوز در ایران جا افتاده نیست و برای من جالب بود که گاهی برخی نقادان هم تصور می کردند که انیمیشن فقط برای کودک است در حالی که داستان داش آکل از اساس نمی تواند برای مخاطب کودک مناسب باشد. با این حال اکران این فیلم انیمیشن تریبونی بود که ما بتوانیم به مخاطبان خود آگاهی رسانی کنیم که انیمیشن فقط برای کودک نیست و درباره فیلم انیمیشن برای مخاطبان خود توضیح بدهیم.

مهرانی همچنین در ادامه از ساخت انیمیشن تازه ای با عنوان «کهربا» خبر داد و گفت: انیمیشن «کهربا» را برای مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی می سازم.  این اثر تلفیقی از انیمیشن و تئاتر عروسکی است که در قالب فیلم کوتاه ساخته می شود.

این فیلمساز در پایان با بیان این که ساخت این انیمیشن به نیمه رسیده است، گفت: عروسک های این فیلم در حال ساخت است و انیمیت آن را هم کلید زده ایم و به نیمه رسیده است.

هاجر مهرانی به همراه مریم چالش نویسندگی فیلمنامه این فیلم کوتاه را بر عهده داشته است.

۲۵۸۲۵۸

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : کارگردان «داش آکل»: بازخورد مثبت مخاطبان نشان از درستی راهم بود

کارگردان «داش آکل»: بازخورد مثبت مخاطبان نشان از درستی راهم بود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش