دوشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
کارگاه آموزشی انتقال رویان شتر دوکوهانه در چین برگزار شد

کارگاه آموزشی انتقال رویان شتر دوکوهانه در چین برگزار شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از دانشگاه تهران، کارگاه انتقال رویان شتر دوکوهانه نخستین‌بار در جهان توسط دکتر امیر نیاسر نسلجی استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.

چین ۴۶۰ هزار نفر شتر دوکوهانه دارد که بیشترین جمعیت آن در استان اینرمونگولیا در شمال این کشور قرار دارد. در ایران نیز تنها کمتر از صد نفر شتر دوکوهانه وجود دارد که در زمره گونه‌های در حال انقراض در ایران به شمار می‌روند.

با وجود کاهش جمعیت این گونه دامی، نیاسری نسلجی استاد دانشگاه تهران حدود ۱۰ سال است که بر روی این گونه در حال انقراض تحقیق و فناوری‌های قابل توجهی را برای تکثیر سریع و حفظ این گونه دامی در سطح جهانی معرفی کرده است.

مؤسسه تحقیقات اینرمونگولیای چین از ماه‌ها قبل به دنبال استفاده از فناوری‌ها و دستاوردهای این استاد دانشگاه تهران در عرصه تکثیر و حفظ ذخایر این گونه دامی است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: کارگاه آموزشی انتقال رویان شتر دوکوهانه در چین برگزار شد

کارگاه آموزشی انتقال رویان شتر دوکوهانه در چین برگزار شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش