چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
چین متهم به حمله سایبری به پارلمان نروژ شد

چین متهم به حمله سایبری به پارلمان نروژ شد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از رویترز، نروژ روز گذشته اعلام کرد چین مسئول حمله سایبری است که در ۱۰ مارس در سیستم ایمیل پارلمان این کشور انجام شد و از مقامات خواست برای جلوگیری از چنین عملیات‌هایی اقدامات لازم را انجام دهند.

اریکسن سوئرید وزیر امورخارجه این کشور نیز در بیانیه‌ای ایمیلی اعلام کرد: حمله سایبری که در ماه مارس انجام شد، سیستم‌های ایمیل مهمترین بنیاد دموکراتیک ما را به خطر انداخت. ما همیشه نسبت به چنین دخالت‌هایی واکنش نشان می‌دهیم.

تحقیق سرویس‌های اطلاعاتی نروژ نشان داده حمله از سوی هکرهایی انجام شده که در چین فعالیت می‌کنند. همچنین به گفته سوئرید چند کشور متحد نروژ، اتحادیه اروپا و مایکروسافت نیز این امر را تأیید می‌کنند.

بیانیه نروژ بخشی از واکنش هماهنگ آمریکا و متحدانش است که چین را متهم کرده‌اند یک حمله سایبری جهانی انجام داده است.

از سوی دیگر سفارت چین در نروژ نیز خواهان شواهدی درباره ادعاهای دولت این کشور اروپایی شده است.

دربیانیه این سفارتخانه برای رویترز آمده است: ما با توجه به حقایق و شواهد آماده همکاری با تمام طرف‌ها هستم تا به طور مشترک با فعالیت‌های غیرقانونی در فضای سایبری مقابله کنیم. همزمان شدیداً با اتهامات بی اساس علیه چین مخالف هستیم.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: چین متهم به حمله سایبری به پارلمان نروژ شد

چین متهم به حمله سایبری به پارلمان نروژ شد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش