سه شنبه , ۴ آبان ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
چشم انداز سهام کدام خودروساز بهتر است؟

چشم انداز سهام کدام خودروساز بهتر است؟


به گزارش بازرگانی مهر، تحلیل گران بازار سرمایه معتقدند با توجه به اینکه محصولات گروه سایپا به شرکای اروپایی و کره ای وابسته نیست در اثر تحریم ها آسیب جدی به تولید این مجموعه وارد نمی شود. این درحالی است که تولیدات ایران خودرو به شدت به همکاری با پژو وابسته است.

خودروهای نظیر تیبا، پراید و کوییک بدون وابستگی مستقیم به شرکای خارجی در سایپا تولید می شود.

از سوی دیگر با توجه به پیش بینی ها در مورد احتمال حاکم شدن رکود شدید در بازار خودرو ناشی از کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان طی ماه های آتی از آنجا که قیمت بخش اعظم سبد محصولات سایپا خودروهای ارزان قیمت هستند این خودروساز می تواند سهم بازار خودروهای سواری خود را تاحد زیادی حفظ کند.

در مقابل ایران خودرو برای تولید اکثر محصولات خود به همکاری با پژو و رنو وابسته است و ریسک به مراتب بالاتری متوجه این شرکت است. در مورد محصولات تولیدی خودروهایی که با همکاری چینی ها تولید می شود نیز تقریبا وضعیت مشابهی در همه خودروسازی ها وجود دارد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه اقتصاد : چشم انداز سهام کدام خودروساز بهتر است؟

چشم انداز سهام کدام خودروساز بهتر است؟

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش