• Home
  • چشم‌های علی پروین را می‌دیدی کارت تمام بود!

چشم‌های علی پروین را می‌دیدی کارت تمام بود!به گزارش خبرگزاری پایگاه خبری نهانه به نقل از خبر آنلاین؛ وحید قلیچ درباره اینکه چند بار در صحبت هایش گفته علی پروین، وعده های زیادی به بازیکنان می داد؛ مثلا به او می گفت اگر این پنالتی را بگیری پاداش خوبی داری و بعد از آن، پاداش را نمی داد. گفت: دقیقا؛ در بازی استقلال و پرسپولیس، که برف شدیدی هم باریده بود، ساعت ۸ شب بود و هوا هم خیلی سرد. به طوری که از شدت سرما، رختکن را در سونا گذاشته بودند و در سونا گرم کردیم. علی پروین من را صدا کرد و گفت اگر این بازی خوب گلری کنی به جان لادن ۵۰ هزار به تو می دهم؛ گفتم ۵۰ هزار؟ گفت بله مگر چیست؟ بله که می دهم. من در آن بازی خیلی خوب گلری کردم و بازی صفر صفر شد. در حالی که چند بازیکن خوب مثل درخشان، محمد خانی و پنجعلی به قطر رفته بودند و تیم ضعیف شده بود. شرایط طوری بود که فریبرز مرادی دفاع راست، و محرمی دفاع وسط بود. از بس که با کمبود بازیکن مواجه بودیم.

او در ادامه افزود: بعد از بازی، به رختکن که آمدیم و علی آقا هم نشسته بود که گفتم چه شد علی آقا؟ گفت دروغ بود. مگر چه کار کرده ای؟ گفتم همه کار کردم دیگر. گفت حالا حرفت را بزن گفتم حرفی ندارم ولی گفتی ۵۰ هزار می دهم. گفت من گفتم؟ بعدش دید من ناراحت هستم و می خواهم بروم، ایرج جنگی را صدا کرد که مسئول تدارکات بود و گفت چقدر از تن خواهت مانده؟ گفت علی آقا ۵ هزارمانده. به او گفت هزار تومنش را به قلیچ بده برود. خلاصه هزار تومان به ما دادند و خوشحال شدیم که همین را گرفتیم. ما اینطور گلری می کردیم.

قلیچ در پاسخ به این سوال که آیا تاکتیک واقعی علی پروین واقعا بر مبنای عصبانیت و کاریزمای خاص خودش بود؛ گفت: اصلا تاکتیکی در کار نبود؛ اگر نیمه اول نتیجه نمی گرفتی، جرات نداشتی به رختکن بیایی. اگر کسی چشمانش را می دید کارش تمام بود؛ به همین دلیل در نیمه اول تلاش می کردیم گل بزنیم. یک بار در جام حذفی، یک بازی در یزد با استقامت یزد داشتیم که ۱۳ گل زدیم و چون در جام حذفی بود، گفتیم بعد از این شکست دیگر به تهران نمی آیند. ما با ماشین خود به تونل آزادی آمدیم که دیدیم ۸۰ هزار نفر به ورزشگاه آمده اند و تیم رقیب هم آمده است. به رختکن رفتیم که علی آقا گفت این ها مهمان ما هستند و فقط ۵ گل بزنید؛ حالا ۷ تا هم شد عیب ندارد، اما بیشتر شود، با من طرفید. باید ۲۷گل می زدیم اما بچه ها آنقدر تابع علی پروین بودند که ۷ گل زدند.

مصاحبه کامل را اینجا بخوانید

۲۵۳۲۵۱

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : چشم‌های علی پروین را می‌دیدی کارت تمام بود!

چشم‌های علی پروین را می‌دیدی کارت تمام بود!