یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
چرا قیمت سکه ریخت؟ / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۳۰ شهریور چقدر بود؟

چرا قیمت سکه ریخت؟ / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۳۰ شهریور چقدر بود؟

قیمت طلای جهانی درجریان معاملات روز جمعه (ساعت ۱۶ به وقت تهران) با ۳۳/ ۰ درصد رشد به ۱۹۵۰ دلار و ۸۶ سنت رسید. فلز زرد هفته گذشته را با رشد ۶/ ۰ درصدی به پایان برد.

قیمت طلا در پایان معاملات آتی روز گذشته هم ۶۳/ ۰ درصد افزایش داشت و به ۱۹۶۲ دلار و ۱۰ سنت رسید. ارزش دلار شاهد افت ۱/ ۰ درصدی بوده است.

به دلیل ادامه روند تضعیف دلار قیمت طلا عملکرد بهتری داشته است. به دلیل اقدامات محرک اقتصادی بانک‌های مرکزی جهان و تصویب بسته محرک مالی دیگر در آمریکا در صورت دستیابی به توافقی در واشنگتن ممکن است قیمت طلا باز هم افزایش یابد.

به‌زعم بسیاری از کارشناسان تا زمانی که ریسک‌های سیاسی و اقتصادی در صحنه بین‌المللی تغییر چندانی نداشته باشد، ممکن است شاهد نوسانات در عرضه و تقاضای طلا در بازارهای جهانی باشیم.

اثرپذیری سکه از نرخ ارز

در روز کاهشی دلار، طبیعی بود که قیمت سکه تمام بهار آزادی نیز تحت فشار قرار بگیرد، خصوصا آنکه در بازارهای جهانی حمایتی برای این فلز ارزشمند وجود نداشت. طلای جهانی روز جمعه معاملات هفتگی خود را زیر مرز حساس هزار و ۹۵۰ دلار خاتمه داده بود و این پایان، برای معامله‌گران افزایشی بازار سکه، ناامیدکننده بود.

با این حال، عامل اصلی افت سکه در روز سه‌شنبه فشار قیمتی دلار بود. سکه از همان ابتدای روز فشار دلار را روی شانه‌های خود احساس کرد و نشانه آن هم شروع معاملات  در محدوده ۱۲ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان بود، چرا که بیش از ۸۰ هزار تومان کمتر از انتهای روز پنج‌شنبه بود. افت سکه در ادامه روز تا ابتدای کانال ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی هم ادامه یافت ولی از این نقطه خریدها زیاد شدند و در نهایت ساعت ۴ بعدازظهر روی عدد ۱۲ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان به کار خود پایان داد.

این قیمت ۶۰ هزار تومان کمتر از روز پنج‌شنبه بود. البته شاید برای بازیگران بازار سکه جدا از افت قیمت، فاصله‌گیری این فلز ارزشمند از مرز ۱۳ میلیون تومانی اهمیت داشت. گفته می‌شد فلز گرانبهای داخلی روز جمعه در معاملات پشت‌خطی بالای ۱۳ میلیون تومان مورد معامله قرار گرفته بود.

از طرفی اونس جهانی به سکه فرصت برای عبور از کانال جدید نداد. برخی از معامله‌گران این بازار انتظار ورود اونس به کانال ۲ هزار دلاری را دارند، اما فضای بازار جهانی در حال حاضر احتیاط بیشتر معامله‌گران را مخابره می‌کند.

اونس طلا در آخرین روز معاملات خود با قیمت ۱۹۵۰ دلار بسته شد، طی هفته گذشته اونس طلای جهانی بیش از ۴۰ دلار نوسان نکرد، در حالی‌که طلا در بازار ایران دچار نوسان‌های شدیدی بود.

۲۲۳۲۲۵

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: چرا قیمت سکه ریخت؟ / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۳۰ شهریور چقدر بود؟

چرا قیمت سکه ریخت؟ / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۳۰ شهریور چقدر بود؟

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش