سه شنبه , ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
چراغ سبز مقامات انگلیس به آزمایش بالینی واکسن کرونای آکسفورد

چراغ سبز مقامات انگلیس به آزمایش بالینی واکسن کرونای آکسفورد


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از تلگراف، آزمایش بالینی واکسن کووید۱۹ توسعه یافته در دانشگاه آکسفورد دوباره از سر گرفته شد.

 هفته قبل شرکت آسترا زنکا( شریک آکسفورد در توسعه و ساخت واکسن) اعلام کرد به دلیل گزارش یک مورد عوارض شدید در یکی از داوطلبان آزمایش بالینی واکسن کووید۱۹، کل فرایند آن متوقف شده است. تحقیقات درباره علل ایجاد عوارض آغاز شد.

اما شب گذشته دانشگاه آکسفورد اعلام کرد ادامه آزمایش بالینی واکسن ایمن است. مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس نیز از از سرگیری آزمایش بالینی استقبال کرد.  

او در این باره گفت: توقف فرایند آزمایش نشان می دهد ایمنی نخستین اولویت ما است. از محققان مان پشتیبانی می کنیم تا در اسرع وقت واکسنی تاثیرگذار ارائه دهند.

دانشگاه آکسفورد در بیانیه ای اعلام کرد بدحال شدن برخی داوطلبان در آزمایش بالینی با وسعت زیاد را پیش بینی می کرده است.

همچنین در این بیانیه اشاره شده پس از دریافت توصیه هایی از یک کمیته بررسی ایمنی مستقل  و آژانس تنظیم مقررات دارویی و محصولات بهداشتی انگلیس(MHRA)، فرایند آزمایش بالینی از سرگرفته شده است.

طبق اطلاعات موجود در یکی از داوطلبان تزریق واکسن علائم عصب شناختی مربوط به یک اختلال التهابی ستون فقرات به نام «میلیت عرضی» مشاهده شد.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


گروه نهانه: چراغ سبز مقامات انگلیس به آزمایش بالینی واکسن کرونای آکسفورد

چراغ سبز مقامات انگلیس به آزمایش بالینی واکسن کرونای آکسفورد

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش