پژو ۲۰۰۸ بالاخره به تولید رسید/ تولید تنها ۱۲.۵ درصد تعهدات+جدول

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: پژو ۲۰۰۸ بالاخره به تولید رسید/ تولید تنها ۱۲.۵ درصد تعهدات+جدول خبر اقتصادی:

به گزارش خبرنگار اقتصادی گروه خبری نهانه به نقل از فارس، طبق آمار تولید خودرو که هر ماه توسط وزارت صنعت منتشر می‌شود، تولید پژو ۲۰۰۸ طی ۹ ماهه امسال ۴ دستگاه اعلام شده بود که آن نیز مربوط به مونتاژ این خودرو در روز افتتاح خط تولید آن در اردیبهشت امسال بوده است، البته در آمار وزارت صنعت برای ۱۰ ماهه امسال، نام پژو ۲۰۰۸ از فهرست خودروهای تولیدی حذف شده بود که در ماه جاری نام این خودرو دوباره به فهرست اضافه شده و آمار ۹۶۷ دستگاه برای تولید بهمن‌ماه امسال در جدول قید شده است. همچنین آمار تولید این خودرو تا پایان بهمن ماه هزار و ۹۷۱ دستگاه اعلام شده است.

این در شرایطی است که گفته می‌شود ایران خودرو حدود ۱۶ هزار دستگاه پژو ۲۰۰۸ را پیش فروش کرده است و به این ترتیب میزان تولید این خودرو طی ماه‌های گذشته فقط کفاف ۱۲٫۵ درصد تعهدات این شرکت را می‌دهد.

طبق آمار وزارت صنعت در ۱۱ ماهه امسال یک میلیون و ۳۹۹ هزار و ۱۱۱ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۴٫۱ درصدی را داشته است. در این مدت یک میلیون و۳۱۳ هزار و ۲۹۴ دستگاه انواع سواری در کشور به تولید رسیده که نسبت به ۱۱ ماهه سال گذشته ۱۵٫۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

طی ۱۱ ماهه امسال تولید محصولات ایران‌ خودرو با رشد ۹٫۷ درصدی به ۶۵۳ هزار و ۷۰۳ دستگاه رسیده است. سهم خودروهای سواری از این رقم، ۶۴۲ هزار و ۲۵۰ دستگاه بوده که نسبت به ۱۱ ماهه ۹۵ رشد ۱۱٫۳ درصدی را تجربه کرده است.

در مورد تولید محصولات گروه سایپا طی ۱۱ ماهه امسال نیز باید به تولید ۶۰۱ هزار و ۲۰۷ دستگاه انواع خودرو اشاره کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶٫۱ درصد افزایش داشته است. در ۱۱ ماهه امسال ۵۵۳ هزار و ۷۱۶ دستگاه سواری در گروه سایپا به تولید رسیده که نسبت به ۱۱ ماهه ۹۵ رشد ۱۷٫۶ درصدی داشته است.

در بررسی آمار تولید  خودرو طی بهمن امسال نیز باید به تولید ۱۴۵ هزار و ۵۶ دستگاه انواع خودرو در کشور اشاره کنیم که ۵٫۶ درصد نسبت به بهمن ۹۵ افزایش داشته است. در بهمن امسال ۱۳۷ هزار و ۶۴۸ دستگاه سواری در داخل به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷٫۱ درصد رشد را نشان می‌دهد.

میزان تولید انواع خودرو در ایران‌ خودرو طی بهمن امسال نیز ۶۴ هزار و ۷۳۵ دستگاه بوده که نسبت به بهمن ۹۵ تنها ۰٫۱ درصد رشد داشته است. در مورد تولید سایپا طی بهمن امسال نیز باید به رقم ۶۴ هزار و ۸۴۰ دستگاه انواع خودرو اشاره کنیم که نسبت به بهمن ۹۵ رشد ۹٫۸ درصدی را تجربه کرده است.

انتهای پیام/م

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : پژو ۲۰۰۸ بالاخره به تولید رسید/ تولید تنها ۱۲.۵ درصد تعهدات+جدول

پژو ۲۰۰۸ بالاخره به تولید رسید/ تولید تنها ۱۲.۵ درصد تعهدات+جدول

۱۱ March 2018 | 12:20 pm

دوره بازرسی جوش