چهارشنبه , ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
طراحی سایت در اصفهان
پوتین: دیدار با بایدن «مهم» و «سازنده» بود

پوتین: دیدار با بایدن «مهم» و «سازنده» بود


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از آناتولی، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در کنفرانس خبری که پس از دیدارش با «جو بایدن» برگزار شد، گفت که دو طرف در این دیدار پیرامون موضوعات مرتبط با ثبات استراتژیک، امنیت جهانی، تعارض‌های منطقه‌ای، تجارت و همکاری در منطقه شمالگان با یکدیگر بحث و گفتگو کردند.

پوتین همچنین اعلام کرد که دو کشور در مورد بازگشت سفرای خود به پایتخت‌های یکدیگر توافق کردند. این در حالی است که «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن که پس از اظهارات بایدن علیه مقامات روسیه به مسکو فراخوانده شده بود، در حال بازگشت به واشنگتن است و «جان سالیوان» سفیر آمریکا در مسکو نیز به این شهر بازخواهد گشت.

رئیس جمهور روسیه در ادامه تأکید کرد که مسکو و واشنگتن عهده دار یک «مسئولیت ویژه» برای (برقراری) ثبات جهانی هستند. وی همچنین تصمیم بایدن برای توسعه پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک و همچنین برداشتن گام‌های بیشتر در مسیر کنترل تسلیحات را «مسئولانه» خواند و از آن تمجید کرد.

به گفته پوتین، یکی دیگر از حوزه‌هایی که روسیه و آمریکا با برگزاری رایزنی‌های بیشتر در مورد آ ن موافقت کردند، حوزه امنیت سایبری است و اینکه هر دو طرف مایل به درک یکدیگر و یافتن راه حل‌ها هستند.

پوتین همچنین گفت که در این دیدار موضوع مناقشه در اوکراین به طور خلاصه مورد بحث قرار گرفت و اینکه رئیس جمهور ایالات متحده تأیید کرد که راه حل‌ها در چارچوب توافقنامه مینسک قرار دارند.

رئیس جمهور روسیه با خودداری از هرگونه اظهارنظر در مورد پیوستن احتمالی اوکراین به ائتلاف ناتو، در مورد «تعهدات» روسیه در قبال اوکراین گفت که مسکو تنها متعهد به مشارکت در اجرای توافقنامه مینسک است.

پوتین همچنین با دفاع از استقرار نیروهای نظامی روسیه در مجاورت مرزهای اوکراین گفت که این نیروها در خاک روسیه حضور دارند و اینکه مسکو از حق برگزاری رزمایش‌های نظامی در هرنقطه از خاک خود برخوردار است.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : پوتین: دیدار با بایدن «مهم» و «سازنده» بود

پوتین: دیدار با بایدن «مهم» و «سازنده» بود

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش