دوشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
پنس ترامپ را برکنار می‌کند/فشار به منوچین و پمپئو برای برکناری ترامپ/ معاون رئیس جمهور در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کند

پنس ترامپ را برکنار می‌کند/فشار به منوچین و پمپئو برای برکناری ترامپ/ معاون رئیس جمهور در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کند


این منبع اضافه کرد، همزمان آنها امیدوار به یک انتقال قدرت صلح آمیز و کمک به جو بایدن، رئیس جمهور منتخب در مبارزه با همه گیری بیماری هستند.

بر اساس گزارش سی.ان.بی.سی، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا و استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با سازمانها مربوط به خود درباره به کارگیری متمم ۲۵ قانون اساسی برای برکنار کردن ترامپ از ریاست جمهوری بحث کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که این پروسه طولانی‌تر از زمان باقی مانده از ریاست جمهوری ترامپ تا قبل از تحلیف جو بایدن می شود و نباید از آن انتظار اجرای فوری را داشت.

متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا اجازه به انتقال قدرت دائمی یا موقت از رئیس جمهور آمریکا به معاون رئیس جمهور در صورتی که اکثریت اعضای کابینه به کنگره عدم توانایی رئیس جمهور در اجرای وظایفش را تصدیق کنند می دهد.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات سنا و نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا هر دو از مایک پنس خواسته اند تا متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا را برای برکنار کردن ترامپ از ریاست جمهوری به کار بگیرد و تاکید کرده‌اند که در غیر این صورت باید فرآیند استیضاح برای برکناری ترامپ به جریان بیفتد.

در همین حال، منابع مطلع اعلام کردند، مایک پنس، معاون دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد در مراسم تحلیف  بایدن، رئیس‌جمهور منتخب این کشور در تاریخ بیستم ژانویه شرکت کند.

شبکه ان‌بی‌سی نیوز به نقل از یک مقام ارشد دولت آمریکا گزارش داد، بعد از ابراز تمایل بایدن برای حضور پنس در مراسم تحلیف خود، معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز در این مراسم شرکت خواهد کرد.

ترامپ گفته بود: خطاب به همه کسانی که پرسیده‌اند من روز ۲۰ ژانویه به مراسم تحلیف نخواهم رفت.بایدن نیز در واکنش به این تصمیم گفت اینکه ترامپ قصد دارد در مراسم تحلیف شرکت نکند اتفاق خوبی است.
کنگره آمریکا روز چهارشنبه در حال شمارش آرای الکترال کالج برای تایید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری سوم نوامبر بود که حامیان ترامپ،  به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیروهای امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند.

از زمان آشوب‌های کنگره که منجر به تخلیه این ساختمان و کشته شدن پنج تن شد، انتقادها روی ترامپ متمرکز شده است. مقام‌های دولتی از جمله دو تن از اعضای کابینه استعفا داده‌اند. قانونگذارانی از جمله در درون جمهوری‌خواهان از او خواسته‌اند تا استعفا بدهد. همچنین دموکرات‌های مجلس نمایندگان و نانسی پلوسی رئیس این مجلس کنگره به استیضاح او تهدید کرده‌اند.

براساس گزارش نیویورک تایمز، اما ترامپ از استعفا امتناع می‌کند.

با این حال نیویورک تایمز در گزارشی آورده است: در کاخ سفید، ترامپ لحن قاطع خود را دارد و تاکید می‌کند که همچنان یک نیروی بالقوه در سیاست آمریکا باقی خواهد ماند و این در حالیست که مشاوران و متحدانش او را رها کردند و چشم‌انداز پسا ریاست جمهوری او به شدت مبهم شده است. او در پشت درهای بسته به وضوح گفت که استعفا نخواهد داد و از انتشار ویدیویی در پنجشنبه گذشته که در آن به انتقال مسالمت‌آمیز قدرت متعهد شده و خشونت در کنگره را محکوم کرده بود، پشیمان شده است.

۳۱۰ ۳۱۰

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : پنس ترامپ را برکنار می‌کند/فشار به منوچین و پمپئو برای برکناری ترامپ/ معاون رئیس جمهور در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کند

پنس ترامپ را برکنار می‌کند/فشار به منوچین و پمپئو برای برکناری ترامپ/ معاون رئیس جمهور در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش