چهارشنبه , ۹ مهر ۱۳۹۹
طراحی سایت در اصفهان
پلیس ترکیه: جسد خاشقجی را در تنور کنسولگری سوزانده اند

پلیس ترکیه: جسد خاشقجی را در تنور کنسولگری سوزانده اند


به گزارش پایگاه خبری نهانه به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیک، مقامات پلیس استانبول روز پنج شنبه اعلام کردند که طبق شواهد و قرائن موجود، این احتمال وجود دارد که جسد «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد عربستانی مقیم آمریکا احتمالاً در داخل تنوری که در محل کنسولگری عربستان در استانبول قرار دارد، سوزانده شده است.

پلیس استانبول با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «در درون ساختمان کنسولگری یک کوره یافت شد. طبق نظر کارشناسان، دمای این تنور می تواند به یکهزار درجه سلسیوس برسد که هرگونه بافت بیولوژیکی را نابود می سازد و بدین ترتیب هیچگونه اثری از دی ان اِی باقی نمی گذارد».

پلیس استانبول در ادامه خاطرنشان کرد که هیأت دیپلماتیک سعودی پس از قتل جمال خاشقجی، به یکی از رستورانهای استانبول ۳۲ قطعه گوشت خام را سفارش داده بود. پلیس استانبول در ادامه می افزاید: «این پرسش مطرح می شود که آیا این یک اقدام از پیش برنامه ریزی شده بود. در این مورد تحقیق خواهد شد».

گفتنی است که «جمال خاشقجی» روزنامه نگار و منتقد سعودی و همچنین ستون نویس روزنامه واشنگتن پست روز دوم اکتبر سال گذشته میلادی پس از آنکه برای انجام امور کنسولی وارد کنسولگری عربستان در شهر استانبول شد، ناپدید گردید.

مقامات ریاض در ابتدا نسبت به ناپدید شدن ناگهانی این روزنامه نگار اظهار بی اطلاعی کرده، اما تحت فشارهای بین المللی و همچنین بازپرسان محلی ترکیه تأیید کردند که خاشقجی با تزریق ماده ای کشنده به قتل رسیده و سپس جسد مثله شده وی به خارج از کنسولگری منتقل شده است. در همین ارتباط، مقامات سعودی در تلاش برای کاستن از فشار دولتها و رسانه های بین المللی حدود ۱۱ نفر را به اتهام قتل خاشقجی بازداشت کردند.

دفتر دادستان استانبول نیز اعلام کرد که ترور خاشقجی با قصد و برنامه ریزی قبلی صورت گرفته است. در همین راستا، دولت آنکارا مقامات عربستان سعودی را ترغیب کردند که عاملان این جنایت را به ترکیه مسترد کرده و اطلاعات لازم را در مورد محل اختفای جسد خاشقجی ارائه دهند.

پایگاه خبری نهانه - کلیه مطالب از سایت های مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی درقبال محتوا نخواهد داشت. همچنین این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.


پایگاه خبری نهانه : پلیس ترکیه: جسد خاشقجی را در تنور کنسولگری سوزانده اند

پلیس ترکیه: جسد خاشقجی را در تنور کنسولگری سوزانده اند

درباره‌ پایگاه خبری نهانه

پایگاه خبری نهانه - جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید. دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوره بازرسی جوش