پاکسازی تمامی محوطه های میراث جهانی و ملی از زباله

پایگاه خبری نهانه گزارش می دهد: پاکسازی تمامی محوطه های میراث جهانی و ملی از زباله خبر اجتماعی:

پاکسازی تمامی محوطه های میراث جهانی و ملی از زبالهبه گزارش گروه جامعه گروه خبری نهانه به نقل از میزان،فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه‌ها میراث‌جهانی سازمان میراث‌فرهنگی، گفت: این حرکت نمادین با مشارکت دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از سال گذشته آغاز شده و قرار است همه ساله در چنین روزی برگزار شود.

وی جذب مشارکت مردمی در امور پایگاه‌های جهانی و پایگاه‌های ملی میراث‌فرهنگی، فرهنگ‌سازی‌های و ترغیب جامعه محلی، انجمن‌های مردم‌نهاد، سمن‌ها و بخش خصوصی در حفاظت و صیانت از آثار ارزشمند جهانی و ملی را از جمله اهداف این حرکت فرهنگی برشمرد.

عزیزی تصریح کرد: از سال گذشته و با اعلام به تمام مدیران پایگاه‌های جهانی و ملی، آیین پاک‌سازی این محوطه‌ها با مشارکت جامعه محلی، سمن‌ها و بخش خصوصی به‌طور هم‌زمان در تمام پایگاه‌های کشور انجام شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این این مراسم در تقویم سالیانه پایگاه‌ها به‌عنوان یک سنت سالیانه در دستور کار قرار گرفته است بیان کرد: این اقدام آماده‌سازی پایگاه‌ها برای ورود به سال جدید و پذیرایی از گردشگران نوروزی است.

انتهای پیام/ 

کلیه مطالب از مراجع معتبر و مجاز جمع آوری شده است و پایگاه خبری نهانه مسئولیتی در قبال محتوا ندارد. این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. جدیدترین اخبار ایران و جهان را در پایگاه خبری نهانه مشاهده بفرمایید.


مشاهده : پاکسازی تمامی محوطه های میراث جهانی و ملی از زباله

پاکسازی تمامی محوطه های میراث جهانی و ملی از زباله

۹ March 2018 | 3:10 pm

دوره بازرسی جوش